Pierwsze zwycięstwo Jarkko Maeaettae w PK

Utworzono: 04.08.2013 13:24 / sk

W drugim dniu zawodów Pucharu Kontynentalnego w fińskim Kuopio, świetnie spisała się ekipa gospodarzy. Jarkko Maeaettae zwyciężyl na skoczni Puijo, wyprzedzając Jerneja Damjana i Cestmira Koziska.

Po skoku na odległość 120 metrów w pierwszej serii konkursowej, Jarkko Maeaettae był piąty, w serii finałowej oddał najdłuższy skok (126 metrów) i z łączną notą 239,3 pkt zwyciężył w niedzienych zawodach w Kuopio. Jest to pierwsze zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego 18-to latka z Kajaani.

wyniki Jarkko Maeaettae

Jernej Damjan ze Słowenii po skokach na odległość 122,5 i 125,5 metrów (238,4 pkt)ponownie uplasował się na miejscu drugim.

W sobotnich zawodach, Czech Cestmir Kozisek znalazł się tuż za podium, dziś jednak udało mi się zakończyć zawody na miejscu trzecim 7.8 points (124 i 124,5 metrów, 237,8 pkt).

Zwycięzca sobotnich zawodów, Jakub Janda, uzyskał najdalszą odległość dnia, wyrównując rekord skoczni Masahiko Harady - 135,5 metra. Czech niestety zaliczył upadek i nie udało mu się powtórzyć wyniku z wczoraj, a zawody zakończył ostatetcznie na miejscu czwartym.

zwycięstwo Jakuba Jandy

Słoweniec Nejc Dezman, który prowadził na półmetku zawodów, w drugim skoku wylądował zaledwie na 116,5 metrze i ostatecznie ukończył zawody na miejscu piątym. Szósty był najlepszy z Niemców Stephan Leyhe, siódmy Olli Muotka, ósmy Pasi Ahonen.

Dziewiąty był Marinus Kraus z Niemiec, najlepszy z Polaków Łukausz Rutkowski  uplasował się na miejscu dziesiątym.

Jakub Janda pozostaje liderem klasyfikacji generalnej pucharu kontynentalnego (401 pkt), wyprzedzając Polaka Krzysztofa Bieguna (292 pkt), który świetnie spisał się podczas rozgrywanych w ten weekend w Wiśle zawodów letniego Grand Prix, trzeci jest Czech Cestmir Kozisek (264 pkt).