PK: Zwycięstwo Jakuba Jandy

Utworzono: 03.08.2013 21:14 / sk

Po trzytygodniowej przerwie ponownie odbyły się w ten weekend zawody Pucharu Kontynentalnego. Tym razem rywalizowano na znanym obiekcie Puijo w Kuopio (FIN).

W pierwszych zawodach w sobotni wieczór zwyciężył doświadczony czeski zawodnik Jakub Janda. W swoich próbach lądował na 122,5 m oraz 122 m, za swoje skoki otrzymał 239,1 punktów i mógł się cieszyć z trzeciego już w tym sezonie letnim zwycięstwa w PK.

Wyniki Jakuba Jandy »

Miejsce drugie wywalczył Jernej Damjan ze Słowenii, który po skoku na odległość 118 m w pierwszej serii oraz najdłuższym skokiem w drugiej na 125,5 m (235,8 punktów) w finale poprawił się o jedną pozycję.

Z tym wynikiem wylądował Słoweniec tuż przed Danielem Wenigiem. Niemiec uzyskał 120 m i 122,5 m (234,5 punktów) i mógł się cieszyć ze miejsca trzeciego na podium.

Cestmir Kozisek uplasował się na miejscu czwartym i jest już drugim Czechem, który w tym sezonie letnim prezentuje równą formę w zawodach Pucharu Kontynentalnego.

Słoweńcy i Niemcy mocni

Rok Justin ze Słowenii, który jeszcze tydzień wcześniej startował w zawodach Letniego Grand Prix w Hinterzarten, znalazł się na miejscu piątym. Jego kolega z drużyny Nejc Dezman sklasyfikowany został na miejscu siódmym.

Również w drużynie niemieckiej oprócz Daniela Weniga, także pozostali zawodnicy uzyskali dobre wyniki. Markus Eisenbichler był szósty, Marinus Kraus ósmy a Pius Paschke dziewiąty.

W pierwszej 10 sklasyfikowani zostali także Austriak, Christoph Stauder (10.), tuż przed najlepszym Finem Jarkko Määttä (11.).

Jakub Janda znajduje się również na prowadzeniu w klasyfikacji końcowej. Z 351 punktami na koncie zdecydowanie prowadzi przed Krzysztofem Biegunem (292 punkty) oraz Cestmirem Koziskiem (204 punkty).