PK-M: Kolejne zwycięstwo Roka Justina

Utworzono: 17.03.2013 09:47 / sk

Puchar Kontynentalny 2012/13 zakończył się w niedzielę konkursem na normalnej skoczni w Niżnym Tagilu. W związku z tym, że popsuł się system chłodzenia torów, sędziowie zdecydowali, że zawody odbędą się na ceramicznym najeździe. Dlatego ostatnie konkursy były możliwe do przeprowadzenia w Rosji.

Weekend w Niżnym Tagilu należał do Roka Justina. Słoweniec, który wygrał również pierwszy konkurs PK w sobotę, zwyciężył także w niedzielę. Z najdłuższym skokiem na 98 m w pierwszej serii oraz na 96 m w drugiej i z notą 258,5 punktów był najlepszy także w niedzielę.

Miejsce drugie zajął Austriak Thomas Diethart, który w pierwszej serii miał 94,5 m i zajmował miejsce czwarte na półmetku a w finale lądował na 95 m (249 pkt) zapewnił sobie pierwze podium w karierze.

Ilmir Hazetdinov wylądował w drugim konkursie w Niżnym Tagilu wśród najlepszych. 21-letni mieszkaniec Ufy w drugim skoku uzyskał 95 m (246 pkt) i awansował z miejsca siódmego na trzecie, co było jego najlepszym wynikiem w PK.

Ze stratą 0,5 pkt za Rosjaninem znalazł się Austriak Manuel Poppinger na miejsc czwarty ze skokami 96,5 m i 92,5 m. Tu za nim sklasyfikowany został Alexander Sardyko, który w sobotę zajął drugie miejsce dla gospodarzy.

Tuż za Polakiem Bartłomiejem Kłuskiem (6.), znalazł się Florian Altenburger na miejscu siódmym.

Jan Ziobro poprawił się znacznie w finale i z 12. awansował na ósme miejsce. Krzysztof Biegun, który podzielił się miejscem dziewiątym z najlepszym Niemcem, Janem Mayländerem.

Końcowe zwycięstwo Anze Semenica

Najlepszym w klasyfikacji końcowej Pucharu Kontynentalnego sezonu 2012/13 został Słoweniec Anze Semenic z 667 punktami na swoim koncie. Drugie miejsce zajął Fredrik Bjerkeengen (656 punktów). Stracił szansę na zwycięstwo po upadku w drugiej serii niedzielnego konkursu. Matic Benedik (651 punktów) sklasyfikowany został na trzecim miejscu.