Tom Hilde i Anders Fannemel Mistrzami Norwegii

Utworzono: 18.11.2012 14:23 / sk

W ramach ostatniej próby przed sezonem zimowym w Renie w ten weekend odbyły się Mistrzostwa Norwegii. Na mistrzostwach, a także w zawodach drużynowych na skoczni normalnej i dużej wyłoniono mistrzów w skokach narciarskich.

Nowym Mistrzem Norwegii na skoczni normalnej został Tom Hilde. W ekscytującym sobotnim konkursie, który był na bardzo wysokim poziomie, 25-latek triumfował dzięki dwóm podobnym skokom na 111 m i 110,5 m oraz łącznej nocie 280,5 punktu oraz świętował swój pierwszy tytuł.

Wyniki Toma Hilde »

Z tylko 1,5 punktu mniej Anders Fannemel zajął drugie miejsce z 109 m i 111,5 m. Trzecią pozycję zajęli Anders Jacobsen ex aequo z Andreasem Stjernenem – zawodnicy uzyskali po 275,0 punktów.

Anders Bardal, który poleciał na 109 m i 111,5 m, ustanowił w drugiej serii nowy rekord skoczni. Ten występ zagwarantował zwycięzcy klasyfikacji Pucharu Świata piąte miejsce.

"Jestem bardzo zadowolony z występu Toma. Pracował bardzo ciężko całe lato i jest teraz w dobrej formie. Jest bardzo silny fizycznie", powiedział główny trener Alexander Stoeckl w wywiadzie z norweską agencją prasową NTB.

Anders Fannemel dominował w niedzielnym konkursie na dużej skoczni. Wygrał dzięki najdłuższym skokom w obu seriach: na 136,5 m i 132 m (270,9 punktu). Rune Velta zajął drugie miejsce z 134,5 m i 126,5 m (251,9 punktu), Anders Jacobsen był znów trzeci z 249,7 punktu (134 m i 123 m).

Tytuły dla Sagen i Askershus

W konkursie kobiet triumfowała Anette Sagen z 239,0 punktami (97 m i 110 m), która wyraźnie wyprzedziła Jenny Synnove Hagemoen (90 m / 97 m; 203,0 punkty) i Gydę Enger (82 m / 97,5 m; 186,0 punktów).

Po konkursach indywidualnych w niedzielę rozegrano zawody drużynowe. Z 953,0 punktami tytuł zdobyła Akershus z Kim Rene Elverum Sorsell, Simen Grimsrud, Espen Enger Halvorsen i Tomem Hilde. Za nią uplasowała się Nord-Trondelag (Andreas Stjernen, Vegard Haukoe Sklett, Ole Marius Ingvaldsen, Anders Bardal; 943,0 punkty) i Buskerud (Mats Berggaard, Daniel Andre Tande, Knut Jokerud Strand, Anders Jacobsen; 858,5 punktu).

Czołowa "10" Mistrzostw Norwegii, Rena HS 111; 17 listopada 2012 r.