Takanashi wygrywa w Ljubnie, Kramer zgarnia Złotą Sowę

Utworzono: 01.01.2022 21:07 / hn

Sara Takanashi zwyciężyła w drugim z konkursów Pucharu Świata rozegranym dzisiaj w słoweńskim Ljubnie. Japonka pokonała reprezentantkę gospodarzy Ursę Bogataj oraz Austriaczkę Maritę Kramer.

„Jestem bardzo zadowolona z tego zwycięstwa, z osiągniętego dzisiaj wyniku,” powiedziała Takanashi, dla której było 61-sze pucharowe zwycięstwo w karierze, pierwsze tej zimy. Po raz ostatni Japonka wygrywała w lutym 2021 roku w rumuńskim Rasnovie. W Ljubnie było to jej szóste zwycięstwo (dwukrotnie w 2013, dwukrotnie w 2015, oraz w 2019).

Na miejscu drugim uplasowała się Ursa Bogataj, która triumfowała w letnim Grand Prix latem 2021 roku. Tej zimy Słowenka dwukrotnie stawała na drugim, trzykrotnie na trzecim stopniu pucharowego podium, w klasyfikacji generalnej zajmuje obecnie miejsce trzecie. 26-latka nie ma jednak do tej pory na swoim koncie ani jednego pucharowego zwycięstwa.

Liderka tegorocznego Pucharu Świata Austriaczka Marita Kramer zajęła dzisiaj miejsce trzecie, zapewniając sobie tym samym triumf w klasyfikacji końcowej Turnieju Sylwestrowego, za który zainkasowała dodatkową nagrodę pieniężna w wysokości 10.000 CHF. „Jestem bardzo zadowolona ze zwycięstwa w premierowej edycji Turnieju Sylwestrowego. Cieszę się, że udało mi się zdobyć pierwszą Złotą Sowę w historii. Skocznia w Ljubnie nie jest dla mnie najłatwiejsza, ale walczyłam do końca i ostatecznie udało się,” powiedziała Kramer po konkursie.

Na miejscu drugim i trzecim nowego turnieju uplasowały się Nika Kriznar i Sara Takanashi.

Miejsce czwarte zajęła Ema Klinec, piąta była triumfatorka wczorajszego konkursu Nika Kriznar. Nika Prevc uplasowała się na miejscu siódmym.

Szósta była weteranka światowych skoczni Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz. Najlepszą z Niemek była ósma Katharina Althaus. Czołowa dziesiątkę uzupełniły Japonka Yuka Seto oraz kolejna z Austriaczek Eva Pinkelnig.

W związku z odwołaniem konkursów w Japonii (Sapporo i Zao), kolejne zawody Pucharu Świata kobiet rozegrane zostaną w niemieckim Willingen 28, 29 i 30 stycznia.