Kramer ponownie najlepsza w Niżnym Tagile

Utworzono: 21.03.2021 15:31 / sk

Marita Kramer zwyciężyła w drugim z konkursów Pucharu Świata rozegranym dzisiaj w Niżnym Tagile (RUS). W niedzielnym konkursie, podobnie jak w sobotnim, 19-letnia Austriaczka  ze sporą przewaga pokonała rywalki, o 10,8 pkt wyprzedzając Słowenkę Nikę Kriznar oraz Japonkę Sarę Takanashi.

„Moje skoki są obecnie naprawdę bardzo dobre i jestem bardzo zadowolona z dzisiejszego wyniku. Moim dzisiejszym celem było miejsce na podium i udało mi się taki plan zrealizować. Nie mogę wręcz doczekać się konkursów w Czajkowskim,” powiedziała  Kramer, która po dwóch z czterech zaplanowanych konkursów, w klasyfikacji łącznej turnieju Blue Bird o 21,1 pkt wyprzedza drugą Sarę Takanashi. Trzecia jest Nika Kriznar.

Na miejscu czwartym uplasowała się dzisiaj weteranka światowych skoczni Daniela Iraschko-Stolz. Piąta była druga z Japonek Nozomi Maruyama, dla której był to najlepszy wynik w dotychczasowej karierze. Pod nieobecność Maren Lundby, najlepszą z Norweżek była ponownie Silje Opseth, która dzisiaj uplasowała się na miejscu szóstym. Ósma była jej reprezentacyjna koleżanka Thea Minyan Bjoerseth. Miejsce siódme zajęła Niemka Katharina Althaus, dziewiąta była trzecia z Japonek Yuki Ito, miejsce dziesiąte wywalczyła ex-aequo z Rupprecht Austriaczka Chiara Hoelzl.

Nika Kriznar powróciła na pozycję liderki klasyfikacji łącznej Pucharu Świata. Z 751 pkt na koncie Słowenka o 5 pkt wyprzedza trzecią dzisiaj Sarę Takanashi (746 pkt) oraz Maritę Kramer.

Kolejny konkurs Pucharu Świata kobiet rozegrany zostanie w Czajkowskim w piątek 26 marca o godzinie 13.00 CET.