Japonsko slaví trojnásobné vítězství ve Willingenu

Erstellt am: 05.02.2023 13:48 / hn

Japonští skokani na lyžích slavili v neděli ve druhém závodě Světového poháru ve Willingenu vynikající trojnásobné vítězství. Zvítězila Yuki Itoová před Nozomi Maruyamovou a Sarou Takanašiovou. Čtvrtá skončila Kanaďanka Abigail Strateová.

Na své šesté vítězství ve Světovém poháru musela Yuki Ito čekat téměř šest let. V Oslu 2017 dosáhla devětadvacetiletá závodnice svého posledního vítězství ve Světovém poháru (celkem 5). Dnes konečně další vítězství Ita, který už v pátek na úvodním závodě ve Willingenu skočil velkolepých 154,5 metru, ale skok neustál.

"Tak dobrý den jsem si předtím nedokázal představit. Máme plně japonské pódium. Tohle je skvělý den. Pokračoval jsem dál a opravdu jsem se chtěl vrátit na stupně vítězů. Děkuji všem, kteří tuto skvělou soutěž uspořádali," radoval se Ito z vítězství po dlouhé přestávce.

Potřetí se na stupních vítězů objevily tři závodnice z jedné země v závodě žen: stejný výkon se již podařil Němkám a trojnásobného vítězství dosáhly také Slovinky.
V pořadí Sara Takanašiová, Yuki Itoová a Nozomi Maruyamová, stejné tři závodnice už spolu stály na stupních vítězů v Kontinentálním poháru v Lillehammeru v roce 2019.

Nozomi Maruyamaová slavila své první pódium ve Světovém poháru: "Jsem neuvěřitelně šťastná, tohle je nejvyšší stupeň štěstí, který dnes cítím. Samozřejmě jsem měl i štěstí na podmínky," rozplýval se Maruyama.

"Tento víkend jsem na tomto můstku skákala poprvé a s výsledky ve Willingenu jsem byla velmi spokojená. Vítr dnes foukal z různých stran a bylo to těžké, ale my jsme prostě silné, zvlášť když jsou tak těžké podmínky," vysvětlila po závodě Sara Takanašiová.

Za Japonkami se v první devítce umístily Abigail Strateová (CAN / 4.), Chiara Kreuzerová (AUT / 5.), Ema Klinecová (SLO / 6.), dvě Němky Selina Freitagová a Katharina Althausová (7. a 8.) a Josephine Pagnierová (FRA / 9.).

Jenny Rautionaho z Finska po skoku v první jízdě upadla a musela ji odvézt sanitka. Mezitím mohla Rautionaho dát souhlas a opustit nemocnici, kam byla převezena na vyšetření. Rautionaho vyvázl jen s několika škrábanci a ránou, která potřebovala několik stehů.

V celkovém pořadí Světového poháru stále vede Rakušanka Eva Pinkelnigová, která dnes skončila na 13. místě.

Světový pohár žen pokračuje příští víkend v Hinzenbachu (AUT).