Dawid Kubacki vítěz v Engelbergu

Erstellt am: 18.12.2022 13:18 / hn

Dawid Kubacki vyhrál druhý závod Světového poháru ve skocích na lyžích v Engelbergu. Lídr celkového pořadí Světového poháru v neděli zvítězil v kvalitním závodě před Rakušanem Manuelem Fettnerem a Slovincem Anze Laniskem.

Polák Dawid Kubacki zvýšil své vedení v celkovém hodnocení Světového poháru vítězstvím ve druhém závodě Světového poháru ve skocích na lyžích v Engelbergu. Kubacki se opět představil ve vynikající formě a zvítězil před silným Rakušanem Manuelem Fettnerem a dlouholetým soupeřem Anze Laniskem ze Slovinska.

Kubacki nyní vede celkové pořadí Světového poháru s 650 body před Anže Laniskem (576 bodů) a Stefanem Kraftem (467 bodů).

Po čtvrtém vítězství v této sezoně (2 x Wisla, Neustadt) je Kubacki největším favoritem Turné čtyř můstků, který začíná 28.12. v Oberstdorfu.

Manuel Fettner měl z druhého místa radost: "Druhé místo přesně odpovídá tomuto víkendu. Mám velkou radost, mohl jsem být ještě lepší, což mi dodává sebevědomí do zbytku zimy. Forma je přesně tam, kde má být," řekl Fettner.

Halvor Egner Granerud, Piotr Zyla, Stefan Kraft a Michael Hayboeck skončili na 4. - 7. místě, Giovanni Bresadola obsadil silné 8. místo.

Giovanni Bresadola lepší a lepší
Ital Giovanni Bresadola dnes obsadil 8. místo a dosáhl tak nejlepšího výsledku v kariéře. Jednadvacetiletý závodník pomalu, ale jistě kráčí na světový vrchol. S Bresadolou jsme hovořili minulý týden, rozhovor najdete zde.

Karl Geiger padá po 140 metrech v 1. jízdě
Karl Geiger po silném skoku z výšky 140 metrů v 1. kole upadl a ztratil důležité body, ale nezranil se. Geiger nakonec i přes pád obsadil pěkné 10. místo.
"Při dopadu jsem ztratil stabilitu a spadnul. Naštěstí jsem se při pádu nezranil. Byl to pro mě velmi dobrý den, který mě zvedá, dnes to bylo lepší než včera, i když jsem spadl," řekl Geiger.

Erik Belshaw silný
Mladý Američan Erik Belshaw se radoval z dobrého 24. místa a s ním i ze svého nejlepšího výsledku v kariéře. Belshaw uspěl ve špičkové konkurenci mnoha špičkových sportovců.

Končí po 1. kole.
Do druhého kola se nedostali například Johann Andre Forfang, Timi Zajc, Kamil Stoch a celý tým Japonska.

Rána pro tým Japonska
Ve složení Ren Nikaido, Keiichi Sato, Yukiya Sato, Junshiro Kobayashi, Naoki Nakamura a superstar Ryoyu Kobayashi byl celý japonský tým vyřazen po prvním kole, ve finále nebyl žádný sportovec z Nipponu.

Pro skokany na lyžích je nyní v kalendáři vánoční přestávka před prvním velkým vrcholem zimy, kterým bude 28. prosince kvalifikace na úvodní skok Turné čtyř můstků v Oberstdorfu.