Tonda Hájek má bronz

Erstellt am: 21.09.2013 16:19 / mt

Série letních závodů Grand Prix pokračuje o tomto víkendu v Kazachstánu, na můstcích HS 140 v Almatech. V pátečním tréninku se dařilo českému skokanovi Tondovi Hájkovi. Po skocích 133 m a 134 m byl nejlepším skokanem dne. Dnes na včerejší výkony navázal skvělým třetím místem.

Dnešní závod se Tondovi vydařil. Po prvním kole byl pátý s výkonem 131,5 m. Svým druhým skokem v délce 135 metrů si doskočil pro bronzovou medaili. Závod vyhrál norský skokan Anders Bardal (131 a135,5 m), stříbrná příčka patří Slovinci Jerneji Damjanovi (129,5 a139,5 m), který svým druhým skokem o metr překonal rekord můstku.

Další český zástupce Čestmír Kožíšek obsadil 10. místo se skoky dlouhými 126 a132 metrů. Poslední český skokan v závodě Borek Sedlák (128 a127 m) se se Slovinským závodníkem Nejcem Dezmanem dělí o 20. příčku.

Tentokrát se závodů nezúčastnil vítěz a bronzový skokan z minulého týdne na Uralu Jakub Janda. Onemocněl, a tak se s trenérem domluvili, že tento víkend raději vynechá, aby se nemoc „nerozjela“ a Jandis tak nevypadl z přípravy na hlavní sezónu.