Zlatý Jakub

Erstellt am: 15.09.2013 20:20 / mt

Jakub Janda má za sebou excelentní víkend na Urale. Při včerejším závodě na malém můstku si vyskákal bronzovou medaili a rekord můstku 99 metrů. Dnes se skákalo z velkého můstku (HS 134) a Jakub opět předvedl nejdelší výkon, a co víc - získal zlatou medaili!

Za sebou nechal Slovince Jerneje Damiana a o třetí příčku se dělili včerejší vítěz Andrej Bardal (NOR) a Polák Biegun, který je mimochodem druhý v celkovém pořadí Grand Prix.

Dá se říci, že během celého víkendu Jandis vyhrával všechny skoky, jak v tréninku tak i při závodech. První kolo dnešního závodu vyhrál výkonem 129 m, ve druhém pak skočil o dva metry méně. Nicméně i skok 127 metrů dlouhý stačil a Jakub měl vítězství v kapse.

„Mám velmi dobrou formu. Nevím, jestli je to má nejlepší, to uvidíme v zimě. Trénuju stejně jako v letech 2005 a 2006 a cítím se velmi dobře. Ještě budu konzultovat s trenérem, jestli pojedu do Almaty,“ řekl Jakub, který oznámil, že toto je jeho poslední sezóna Světových pohárů.

„Byl to krásný den. Je to už dlouho, co Jandis zvítězil v Grand Prix“, řekl první dojmy po závodu trenér David Jiroutek a doplnil: „Nepamatuji si, kdy naposledy byly takovéto skvělé povětrnostní podmínky. Byl to opravdu závod mezi skokany, kdy se mezi ně nepletla příroda.“

Další český závodník Antonín Hájek skončil na 6. příčce s výkony 121,5 m a 127,5 m. „Tonda dostal včera léky proti chřipce, dopoledne ještě ležel a před závody měl jen dva skoky. Žádná velká příprava a jen málo pokynů. Myslím, že skočil výborně, měl jen méně sil než ostatní“, hodnotil výsledek trenér Jiroutek.

Čestmír Kožíšek byl po prvním kole desátý a nakonec skončil na místě třináctém se skoky 124 a 121 metrů. Poslední český závodník Borek Sedlák nepostoupil do druhého kola (34.).

Víkend 21. a 22. září pokračuje Grand Prix v Kazachstánu.