Koudelka mistrem republiky

Erstellt am: 01.09.2013 19:24 / mt

Frenštát pod Radhoštěm, 1. září 2013 – V pátek a sobotu proběhl ve Frenštátu pod Radhoštěm II. ročník Memoriálu Jiřího Rašky ve skoku na lyžích, závod FIS Cup mužů a žen na můstku HS106 s umělým povrchem. Součástí závodů bylo i Mistrovství České republiky mužů a žen v kategorii juniorů a dospělých.

Na start sobotního závodu mužů se postavilo 47 skokanů. Vítězem a současně mistrem republiky se stal Roman Koudelka, který doskočil do vzdálenosti 100 a 96,5 metru.  Druhé místo získal Jakub Janda, jehož první skok měřil dokonce 102 m, ale druhý skok se mu bohužel nevydařil a dolétl do vzdálenosti 92 metrů. Třetí příčku obsadil další český skokan Lukáš Hlava s výkony 95,5 a 99 metrů.

V pátečním závodě juniorů se na start postavilo 45 sportovců. Celkově nejdelší skok předvedl polský závodník Rafal Sliz, který pokořil hranici 104 metrů. Druhý skončil český juniorský reprezentant Martin Cikl se skoky dlouhými 99,5 a 96,5 metru a tímto výkonem se stal juniorkým mistrem republiky.  Třetí místo vybojoval italský skokan Federico Cecon.

Kromě mužské kategorie se ve Frenštátu představily na stejném můstku i ženy. Oba závody ovládla česká skokanka Michaela Doleželová s výkony 90,5 a 95,5 m v pátek a 92,5 a 91 metrů v sobotu.  Druhé místo brala Slovinka Ursa Bogataj a třetí byla její krajanka Spela Rogelj.