Japonská mise úspěšně ukončena

Erstellt am: 24.08.2013 17:00 / mt

Skvělou skokanskou show předvedli dnes, 24. 8.,  v japonské Hakubě během závodů FIS Summer Grand Prix Japonec Noriaki Kasai a Slovinec Jernej Damian.

V napínavém souboji se nakonec dělí o zlatou příčku. Od třetího Poláka Jana Ziobra je navíc dělí pouhých 0,1 bodu.

Veterán Noriaki Kasai, ve svých 41 letech, je nejstarším závodníkem FIS Grand Prix a ani zdaleka nepomýšlí na „důchod“. „Vidím, že stále dokážu držet krok se světovou špičkou. Posílil jsem si dnes sebevědomí, což je pro mně důležité pro příští závody.“, usmívá se Kasai.

Jernej Damian je se svým výsledkem nadmíru spokojený. V zimě vyměnil trenéra i klub a dle svých slov trénoval jako blázen. „To dnes přineslo své ovoce,“ pochvaluje si Slovinec., který byl po prvním kole 11.

Sieger in Hakuba

Vítěz včerejšího závodu, Krzysztof Biegun z Polska, skončil šestý a potvrdil tak sílu polského týmu.

Včera bronzový Čestmír Kožíšek vybojoval dnes nevděčné čtvrté místo nicméně s velmi dobrým výsledkem. Od třetí příčky ho dělí rozdíl necelých tří bodů. Jeho reprezentační kolegové Borek Sedlák a Antonín Hájek si i v dnešním závodě šlapali na paty a podařilo se jim kvalifikovat do finálového kola. Umístili se na 25. a 26. místě.

Jernei Damian, Noriaki Kasai, Jan Ziobro

Na olympijském můstku HS 131 se představilo 42 závodníků ze 12 zemí.

Závody FIS Summer Grand Prix pokračují 14. a 15. září v ruském městě Nižnij Tagil.