FIS Grand Prix: Čestmír Kožíšek bronzový

Erstellt am: 23.08.2013 20:19 / mt

Dnes, 23. srpna a zítra 24. srpna se v japonské Hakubě konají závody FIS Grand Prix.  Dnešní velmi vyrovnaný a napínavý závod na můstku HS 131 skončil pro českou reprezentaci velmi úspěšně.

Přes deštivé počasí a měnící se vítr, získal Čestmír Kožíšek, skoky dlouhými 128,5 m a 126 m, bronzovou medaili. Druhé místo patří Švýcaru Ammannovi (132 a 125,5 m) a pro zlato si doskočil Polák Biegun výkony 130 a 129 m.

Čestmír Kožíšek dosáhl na stupně vítězů v soutěži Grand Prix vůbec poprvé. V minulých týdnech forma stoupala, dnešní výkon byl pro něj tedy "jen malým překvapením".
"Doufám, že by se mi mohly povést stupně vítězů i zítra. Dnes jsem udělal velkou chybu ve druhém skoku...," věří si do zítřejších závodů Čestmír.

Krzysztof Biegun, devatenáctiletý polský reprezentant, se na stupních vítězů objevil poprvé v individuálním závodě. Zlato neočekával ani on sám. Jeho kolegové z reprezentace skončili na čtvrtém a devátém místě. Polský tým je v této sezoně velmi silný a na otázku "kdo za tím stojí" Krzysztof Biegun odpovídá "Nevím, zeptejte se trenérů".

Na 32. a 33. místě se umístili další dva čeští reprezentanti Hájek (117,5 m ) a Sedlák (117 m).