Český úspěch ve finském Kuopiu, Janda 1., Kožíšek 3.

Erstellt am: 19.08.2013 11:24 / mt

Kromě českého úspěchu v letní Grand Prix mohou fanoušci slavit také další vítězství Jakuba Jandy v Kontinentálním poháru.

Čeští závodníci zazářili nejen v letní Grand Prix, ale i v Kontinentálním poháru ve finském Kuopiu. Díky skokům 122 m a 122,5 m se mohl z prvního místa v sobotním závodě radovat Jakub Janda. Ani Čestmír Kožíšek se za své skoky (114,5 m a 124,5 m) nemusel stydět, bohužel slabší skok z prvního kola, který byl vylepšen dlouhým druhým skokem nestačil na pódiové umístění a skončil na 4. místě. Stupně vítězů obsadili, na druhém místě Slovinec Jernej Damjan a na místě třetím Němec Daniel Wenig.

V nedělním závodě zabodoval Čestmír Kožíšek, který se umístil na 3. bronzové příčce díky skokům 124 a 124,5 m. Domácí publikum potěšil mladičký Jarkko Määttä (120 a 126 m) který se umístil na nejvyšší příčce. Druhý skončil Slovinec Jernej Damjan (122,5 a 125,5 m). Jakub Janda skončil těsně pod pódiovým umístěním, díky extrémně dlouhému prvnímu skoku, který neustál. I tak ale získal pro český tým v letní Grand Prix 5. kvótu.