1. místo pro Andrease Wellingera

Erstellt am: 19.08.2013 11:18 / mt

Pro životní triumf si doskočil Andreas Wellinger, který se poprvé umístil v letní Grand Prix na 1. místě. Koudelka 3.

Do polské Wisly dorazila česká reprezentace s výbornou formou. V kvalifikaci do individuálního závodu v letní GP se mohl radovat Lukáš Hlava z 1. příčky, s nejdelším skokem kvalifikace 132 m. O jeden metr kratší skok předvedl Roman Koudelka, který se tak umístil na místě 2. Poslední pódiové místo obsadil Němec Severin Freund (130,5 m). V závodě se představilo díky výsledkům celé české kvarteto. Antonín Hájek se skokem dlouhým 123,5 m a Jan Matura, který měl postupující místo jisté.

V pátečním závodě družstev suverénně vyhrálo domácí Polsko, kterému pomohl i početný kotel fanoušků. Nejúspěšnější z polského družstva byl Kamil Stoch, který v první kole skočil 129,5 m a v druhém dokonce neuvěřitelných 136 m, což byl nový rekord můstku. Na druhém místě skončili Němci. Z pátého místa po prvním kole se na bronzové místo usadili Slovinci. České družstvo ve složení Koudelka, Matura, Hlava a Hájek začalo závod velice dobře. Na pódiové umístění bohužel nestačily. Kvůli pádu Antonína Hájka skončili na 4. místě. O jednu příčku níž se umístilo Japonsko. Velkým překvapením bylo Švýcarsko, které skončilo na 6. místě a nechalo tak za sebou Norsko i Rakousko.

Poslední závodní den ve Wisle byl životním úspěchem pro Andrease Wellingera, který se poprvé umístil na prvním místě v letní Grand Prix. V obou kolech skočil 132,5 m. Druhým místem potěšil domácí publikum Maciej Kot se skoky 130 a 131 m. Českým fanouškům udělal radost Roman Koudelka, který si po druhém kole doskočil pro krásné třetí místo. Nejvíce míst v Top 10 obsadili Němci a Poláci. Z českého kvarteta se solidně umístil i Lukáš Hlava na místě 13. a Antonín Hájek na 21. příčce. Jan Matura, který se probojoval do druhého kola, v němž bohužel skončil na poslední příčce, si tak jako jediný z Čechů nedovezl z Wisly žádné body.