Hinterzarten: Domácí publikum slavilo

Erstellt am: 19.08.2013 09:16 / mt

Domácí publikum v německém Hinterzartenu slavilo úspěch. Pomyslnou zlatou medaili získal Richard Freitag, na druhém místě Andreas Wellinger.

Kvalifikaci v letošním prvním letním závodě GP v Hinterzartenu vyhrál se skokem dlouhým 106 m Dawid Kubacki. Druhé místo obsadil Andreas Wellinger (105,5 m). O 3. místo (105,5 m ) se dělil Janne Ahonen s naším nejlepším skokanem Romanem Koudelkou (105,5 m). Do nejlepší desítky se probojoval také druhý z Čechů, Lukáš Hlava (104,5 m), který si doskočil pro 9. příčku. Jan Matura, který díky výsledkům z posledního světového poháru skákat kvalifikaci nemusel, přesto jako jediný kvalifikaci nevynechal a skočil velmi slušný skok dlouhý 100,5 m. V nedělním závodě nechyběl ani Antonín Hájek, který se do čtyřicítky postupujících, na místě 37. dostal.

V sobotním smíšeném závodě družstev obsadilo první příčku Japonsko. Díky velmi dlouhým skokům z prvního kola se nenechalo o první místo připravit i po ne zcela dlouhých skocích z kola druhého. Na druhém místě skončilo Slovinsko, Němci obsadili až 3. místo, kvůli pádu Andrease Wanka. Český tým ve složení Michaela Doležalová, Vladěna Pustková, Lukáš Hlava a Roman Koudelka skončili na místě 9.

V nedělním závodě občas závodníkům stěžoval podmínky mírný vítr. Domácí ale mohli slavit, pomyslnou zlatou medaili vyhrál Richard Freitag se skoky dlouhými 105,5 m a 108 m. Němci se mohli radovat i z druhé příčky, kde se usadil Andreas Wellinger (105 m a 104,5 m). Poslední pódiové místo obsadil Slovinec Matjaž Pungertar (104,5 a 104 m). Z Čechů se nejlépe umístil Jan Matura, který se skoky dlouhými 105 m a 99,5 m skončil na 4. příčce. Němci mohou být z prvního závodního víkendu GP pyšní, do Top 10 se vešel i Michael Neumayer na místě 6. Zbylým třem českým závodníkům se tolik nedařilo. Antonín Hájek, který se po prvním kole držel na 13. místě se po druhém kole propadl o jedenáct příček níž. Roman Koudelka, který díky problému v prvním kole skončil až na 39. místě se tak jako jediný z české čtveřice nedostal do druhého kola. Alespoň Lukáš Hlava se skoky 101,5 m a 101 m obsadil 15. příčku.