Richard Freitag vítězí v letech

Erstellt am: 17.02.2013 20:31 / mt

Místní hrdina Richard Freitag vyhrál ve velmi zajímavé soutěži v letech na lyžích v Oberstdorfu o pouhých 0.3 bodu. Němec dosáhl celkového součtu 409.8 bodu následován Norem Andreasem Stjernenem (409.5 body) a Gregorem Schlierenzauerem (409 body).

Richard Freitag zpečetil své vítězství již po prvním kole, kdy dolétl až na 209 m. Ve finále skočil na 206.5 m a s napětím očekával, jak to celé dopadne. Nakonec jednadvacetiletý Němec  mohl slavit své druhé vítěztsví ve Světovém poháru v tomto roce a to před domácím nadšeným publikem.

Sledujete nejlepší skoky >>

Andreas Stjernen

Andreas Stjernen (205.5 a 212 m) se dostal velmi blízko za vedoucího Němce, který ho nakonec porazil o pouhých 0.3 body. Ale pro Nora to i tak bylo první umístění na stupních vítězů ve Světovém poháru. "Byl to pro mě skvělý den, opravdu jsem velmi překvapen, že jsem se dostal na stupně vítězů. Pokud skočíme i v nedělním závodě v týmové soutěži, budeme mít reálnou šanci vyhrát celou Team Tour", řekl Nor.

Gregor Schlierenzauer pokračuje ve svém tažení. Se skokem 206.5 m se vyhoupl ze čtvrtého na třetí místo a zopakoval tak svůj úspěch z Klingenthalu. "Byl to pěkný závod. Můj první skok nebyl tak vydařený, ale druhý se mi docela povedl. V nedělním závodě budeme dělat, co budeme moci, i když Slovinci jsou také silní a taky Norové."

Kromě celkového lídra Světového poháru i ostatní Rakušani v sobotním závodě skórovali.  Stefan Kraft skončil jedenáctý (199 a 205.5 m; 390.8 body), jeho zkušenější kolega Wolfgang Loitzl (15.) a Martin Koch (19.). Rakušani v Top 20.

Z českých reprezentantů se lety povedly hlavně Tondovi Hájkovi, který skončil na skvělém 13. místě se skoky 196.5 m a 203 m. Čestmír Kožíšek skončil celkově 29.