Jan Matura je zlatý

Erstellt am: 19.01.2013 11:14 / mt

Největší úspěch Jana Matury v jeho sportovní kariéře je tady. Jan Matura si v dnešním závodu v japonském Sapporu doskočil pro zaltou medaili. Ve dvaatřiceti letech zvítězi se skoky 132 m a 135 m a dosáhl tak celkově 249.5 bodu.

Na druhém místě skončil norský reprezentant Tom Hilde (136 m, 139 m) se součtem 248.8 body. Třetí místo vybojoval Slovinec Robert Kranjec (137 m, 130.5 m) s 244.4 body.

Jako poslední vyhrál závod Světového poháru Jakub Janda v lednu 2006. "Že jsem sedmý Čech, to mi až řekli kluci. Myslel jsem si, že vítězů máme víc," přiznal Matura.

"Pro mě je důležité udělat dobré skoky, což se mi v poslední době daří, což je super," pravil. Má sebevědomí vysoko, ale zůstává přesto nohama na zemi. "Vím, jaké jsou skoky na lyžích. Jak jsem šel nahoru, tak můžu jít raketově dolů. Budu si užívat, dokud můžu a jde mi to," řekl.

Lukáš Hlava skončil na 17. příčce a Jakub Janda na 28. Roman do druhého kola neprošel.