Anders Jacobsen očaroval Garmisch-Partenkirchen

Erstellt am: 02.01.2013 22:10 / mt

Norský reprezentant Anders Jacobsen je na nejlepší cestě zopakovat čtyři vítězství, které předvedl Sven Hannawald na 50. ročníku Turné 4. můstků. Po velkolepém a velmi nebezpečně vypadajícím skoku v prvním kole postupoval 26 letý atlet do finále z devátého místa.

Konce lyží se mu při dopadu zkřížily a vypadalo to, že to nemůže ustát. Se skokem dlouhým 143 m ve finálovém kole nakonec potvrdil své druhvítězství s 277.7 body.

Výsledky Anderse Jacobsena »

"Můj první skok byl náhodou dobrý a plný síly, ale nakonec se mi zkřížily lyže a začal jsem se motat. Mohl jsem zkusit 360", žertoval vítěz těsně po závodě. "Pokud budu mít stejně tolik energie jako doposud, bude to dobré. Je jasné, že se budu snažit vyhrát i třetí závod Turné 4. můstků, řekl Jacobsen.

Sledujte nejlepší skoky >>

Gregor Schlierenzauer, vítěz po prvním kole nakonec výhru na Olympijském můstku neslavil. Ve finále skončil 0.9 bodu za vítězem (134 m, 136.5 m; 276.8 body). Schlierenzauer je nyní v celkovém hodnocení 12.5 bodu za Jocobsenem.

Výborná forma norského týmu byla potvrzena i třetím místem Anderse Bardala (136.5 m a 135.5 m; 267.2 body) a čtvrtýmTomem Hildem (133.5 m a 138 m; 266.4 body).

Velmi dobré umístění čekalo i na Poláky, dva z nich se umístili hned za Nory. Se skoky 134.5 m a 135 m (265.7 body) předvedl Maciej Kot skvělý výkon a dosáhl tak svého nejlepšího umístění ve Světovém poháru, následován Kamilem Stochem a ruským veteránem Dimitry Vassilievem (oba 261.8 body).

Výborný výkon německého týmu

Před 20 500 diváky předvedl německý tým skvělý výkon. Osm skokanů se kvalifikovalo do finálového kola: Andreas Wellinger (133 m a 131.5 m; 253.0 body) a Andreas Wank (128 m a 132 m; 252.5 body) byli dokonce lepší než jejich zkušenější kolegové. Severin Freund skončil 15.

Celkové výsledky Turné 4. můstků »

Z našich velmi překvapil Jan Matura, kterému se podařil hlavně první skok (132 m a 129 m) nakonec skončil na výborném 16. místě. I Romanu Koudelkovi se opět začíná dařit, s vyrovnaným výkonem v obou kolech (130 m a 130 m) si doskočil pro 18. místo. Lukas Hlava, který ukázal velmi dobré skoky v kvalifikaci a ve zkušebním kole, bohužel při dopadl upadl a dosáhl tak pouze na 128 metrů.