Schlierenzauer 1., Kofler a Wellinger 2.

Erstellt am: 16.12.2012 18:02 / mt

Gregor Schlierenzauer z Rakouska vyhrál v Engelbergu ve Švýcarsku poslední závod Světového poháru před vánoční pauzou, po které odstartuje 61. výročí Turné 4. můstků. Schlierenzauer dosáhl se skoky 136 m a 131 m 273.3 bodů. Sobotní vítěz a jeho týmový kolega Andreas Kofler (137.5 m a126 m; 270.3 body) a Andreas Wellinger z Německa se podělili o druhé místo.

"Byl to fantastický víkend, být dvakrát za sebou na stupních vítězů, je prostě úžasné. Závod byl opět na vysoké úrovni a musím říct, že já měl štěstí. Žlutý bib je pro mě velkým povzbuzením a dodává mi sebedůvěru, že jsem na správné cestě", řekl vítěz.

Sledujte nejlepší skoky >>

Gregor Schlierenzauer

Stejně jako včera, mohli dnes diváci sledovat velmi napínavý závod. A stejně jako v sobotu mohli diváci vidět, že druhý skok jednoho z atletů může zamíchat pořadím. Dnes se to podařilo strmě vycházející hvězdě z Německa Andreasi Wellingerovi, ketrý se vyhoupl z jedenáctého na druhé místo.

Rakušané a Němci dominují

Dohromady 7 Rakušanů a Němců se dnes umístilo v Top 10. Wolfgang Loitzl (4.), Michael Neumayer (5.), Severin Freund (6.) a Richard Freitag (8.), to ukazuje na mimořádně silnou pozici těchto dvou týmů. Slovinec Peter Prevc skončil šestý. Norský reprezentant Tom Hilde (9.) a Rus Denis Kornilov (10.) vnesli alespoň trochu mezinárodna mezi Top 10.

Polský tým, i když dnes nedosáhl do Top 10, ukázal velmi povedný závod. Kot, Stoch a Kubacki se umístili na 13., 14. a 17. místě a ukázali tak, že tým se prochází pozitivní změnou. I Slovinci dnes ukázali svůj talent. Kromě Prevce skončil Jaka Hvala 12. a Jurij Tepes 19. Z Čechů se nejlépe umístil Lukáš Hlava 22. Ve druhém kole skočil 128 metrů a ze 30 příčky se posunul o osm míst. Jan Matura nepostoupil do druhého kola a ostaní Češi se bohužel neprobojovali ani z kvalifikace.

Závěr z Engelbergu je - pravděpodobně hlavně díky novým pravidlům týkajících se oblečení - že závodní pole je velmi vyrovnané a na 61. Turné 4. můstků se máme na co těšit. Turné začíná 29. prosince 2012 v Oberstdorfu a my budeme u toho.