Schlierenzauer vyhrál generálku na Olympiádu

Erstellt am: 08.12.2012 20:41 / mt

Matti Nykaenen by se měl bát o svůj rekord. Legendární Fin vyhrál 46 Světových pohárů. Na generální zkoušce před Olympijskými hrami v Sochi 2014 stanul již po 42. na prvním místě Rakušan Gregor Schlierenzauer.

S celkovým počtem 270.7 bodu vyhrál poměrně jasně před Severinem Freundem (265.4 body). "Připadám si starší když přemýšlím o faktu, že jsem vyhrál již po 42", řekl vítěz.

Sledujte nejlepší skoky >>

Andreas Kofler byl s 264.8 body třetí. Takže Německo-Rakouský boj pokračuje. Rakušan Thomas Morgenstern si doskočil pro 4. místo následován Norem Andersem Bardalem a na šestém místě Němcem Richardem Freitagem.

Nový můstek v Sochi »

Skokani souhlasí: Můstek je dobrý

Byl to krásný závod na obrovském staveništi na hranicích Ruska a Gruzie. Počasí bylo díky slabému větru a 5°C také dobré. Atletům se RusSki Gorkiho skokanské centrum líbilo. I Anders Bardal byl centerm situovaným 500 metrů nad mořem a 50 km od Sochi překvapen.

Někteří však měli s novým Olympijským komplexem problémy. Wolfgang Loitzl se nekvalifikoval do druhého kola, stejně jako náš Roman Koudelka nebo rakouský reprezentant Martin Koch či Nor Anders Jacobsen.

Z našich skončil nejlépe Lukáš Hlava na 23. místě. Druhý skok se vítězi ze včerejší kvalifikace moc nepovedl, ale byl jediným Čechem, který se probojoval do finále. Lukášovi se včera podařil nejdelší skok tohoto můstku a vytvořil tak nový rekord - 108 metrů.