Severin Freund vyhrál první individuální závod SP

Erstellt am: 24.11.2012 20:06 / mt

Po nelehkých podmínkách během včerejší kvalifikace a závodu smíšenýc družstev, kdy hustě pršelo a foukal vítr, se počasí ani dnes neumoudřilo a tak i závody jednotlivců zamíchaly pořadím.

V ženském závodě dnes zabodovala japonská reprezentantka Sara Takanaschi, která tak porazila velkou favoritku závodu Američanku Sarah Hendrickson, Na třetím místě skončila domácí skokanka Anette Sagen.

Našim závodnicím se dnes nedařilo, Vladěna Pustková nepostoupila ani z kvalifikace a Micheala Doleželová po prvním kole doskočila pro nepostupové 33. místo.

Největším překvapením můstku Lysgardsbakken HS 100 byl ovšem 17-letý Němec Andreas Wellinger, který se po prvním kole se skokem 103 m velmi neočekávaně ujal vedení. I když svou pozici nakonec neudržel, skončil na báječném pátém místě.

Sledujte nejlepší skoky >>

Thomas Morgenstern

Freund ve žlutém bibu

Vítězem se nakonec stal mladíčkův týmový kolega Severin Freund s finálovým skokem 100.5 m a celkovým součtem 268.5 body.

Norové a Rakušani jsou letos silní

Těsně za vítězem skončil rakouský reprezentant Thomas Morgenstern se součtem 267.2 body. Společně s Manuelem Fettnerem (7. místo) a Gregorem Schlierenzauerem (8. místo) se tak tři Rakušani dostali do Top 10.

Pouhých 0.2 bodu chybělo celkovému vítězi loňského světového poháru Andersi Bardalovi, který tak nakonec skončil na domácí půdě na třetím místě. Po dlouhé pauze jsme také mohli vidět skvělý výkon Anderse Jacobsena, který si doskočil pro skvělé 4. místo., Anders Fannemel skončil 6.

Výsledky Severina Freunda »

Náš Lukáš Hlava skončil na čtrnácté příčce. "Na začatku je to stejný výsledek jakým jsem skončil minulou sezonu. Rozhodovalo se v prvním kole. Teď máme večer ještě trenink na velkém můstku, tak hned po skoku už myslím na něj", uvedl Lukáš.

Pro některá známá jména byl tento závod poněkud zmatený. Celkový vítěz Summer Grand Prix Andreas Wank skončil 37., Tom Hilde 31., Roman Koudelka 33., Jan Matura 35., Martin Koch 38., Jurij Tepes 41. a mistr světa v letech ny lyžích Robert Kranjec 43.