Andreas Wank celkový vítěz GP, Severin Freund zasloužený vítěz dnešního závodu

Erstellt am: 03.10.2012 22:12 / mt

Němci dominovali finálovému závodu letošního FIS Grand Prix. Severin Freund se stal zaslouženým vítězem posledního závodu letní sezóny. Před více než 9.000 diváky vyhrál nad Japoncem Take Takeuchim a Thomasem Morgensternem. Andreas Wank se stal celkovým vítězem GP se součtem 449 bodů následován Slovincem Jurijem Tepesem (378 body).

13 let po Svenu Hannawaldovi, je Anderas Wank dalším německým vítězem v historii FIS Grand Prix, který pokořil celkový žebříček. "Teď se cítím dobře, ale léto je jen přestupní stanice před zimou. Ale jsem na správné cestě", popsal své pocity celkový vítěz hned po finálovém závodě, ve kterém skončil až na 15. místě.

Výsledky Andrease Wanka »

"Jsem více než spokojený jak s Hinzenbachem tak s Klingenthalem. Je to úžasné znovu závodit. Výsledky pro mě nejsou teď tak důležité, ale na druhou stranu je pokaždé úžasné vrátit se a hned mezi elitu", řekl Severin Freund, který dnes zaslouženě vyhrál velmi zajímavý závod. Se skoky 137 m a 136.5  si vysloužil 272.5 bodu.

Výsledky Severina Freunda »

Se skokem 130 m po prvním kole byl Rakušan Thomas Morgenstern pouze na 13. místě, ale po vydařeném skoku 137 m ve finále se vyhoupl na konečnou 3. příčku (256.9 body). "Myslím, že s posledním závodem sezóny můžu být spokojen. Jsem pyšný na to, že se domů vracím s bronzovou medailí. Teď se těším na trénink, který mě čeká před zimní sezónou.".

Našim se kromě velmi dobrého umístění Jakuba Jandy, který skončil se skoky 133 m a 129 m a celkovým počtem 244.9 bodů na výborném jedenáctém místě společně s Kamilem Stochem, moc nevedlo. Jan Matura se umístil na 25. a Borek Sedlák na 28. místě. Lukáš Hlava ani Roman Koudelka se do finálového kola neprobojovali.