COC-M: Loitzlovo vítězné tažení pokračuje

Erstellt am: 23.09.2012 21:51 / mt

Letní sezóna Continetal Cupu dnes skončila druhou individuální soutěží v Klingenthalu (GER), kde se také uskuteční finálový závod FIS Summer Grand Prix a to již 3. října.

Stejně tak jako poslední čtyři závody i tento finálový skončil vítězstvím Wolfganga Loitzla. Někdejší vítěz Turné 4 můstků a mistr světa je nyní ve skvělé formě a se skoky 140m a 140.5m (289.4 body) dnes vyhrál po páté v řadě.

"Byla to opět výborná soutěž. Teď si trochu odpočinu a budu trénovat na rakouský šampionát. Tam se budu snažit trochu přiblížit svým mladším kolegům", řekl Loitzl.

Druhé místo patřilo pro dnešek mladému německému závodníkovi Karlu Geigerovi, který ukázal svůj talent se skoky 139m a 140.5m (282.1 body) a dostal se tak podruhé v sezóně na stupně vítězů.

Český reprezentant Jakub Janda, také bývalý vítěz Turné 4 můstků skončil na báječném třetím místě a se skoky dlouhými 140m a 137.5m (281.5 body) tak dosáhl svého nejlepšího umístění v Continental Cupu za poslední dva roky.

"Stát na stupních vítězů vedle dvou bývalých vítězů Turné 4 můstků je skvělý pocit. Doufám, že teď budu mít šanci soutěžit i ve finále Grand Prix", uvedl Geiger. I Jakub Janda byl ze svého výsledku potěšen: "Jsem opravdu spokojený. Trénoval jsem pouze 10 dní , takže dneska se mi opravdu dařilo. Teď se budu snažit ukázat dobrý výkon i ve finále Grand Prix."

Jan Matura, který v poslední době ukázal extrémně vyrovnanou kondici dnes sice na bedně nestál, ale jeho čtvrté místo dokazuje, že je ve formě.

Celkově tak Honzovi patří vítězství v celkovém rankingu a to s 742 body, druhý je Loitzl se 680 body a třetí norský reprezentant Anders Jacobsen 478 body.

Jan Matura si tak získal náskok před Prevcem a vybojoval kvótu pro 3. periodu. Pokud doskočí pro další body v Hinzenbachu a Klingenthalu, je tak obrovská šance, že na Světový pohár pojede česká reprezentace v pěti lidech. Po té si Honza odpočine a bude se věnovat nejen přípravě na zimu, ale i své rodině. Za kvóty v letním COC a celkově dobré výsledky ho čekají prémie.