Memoriál Jiřího Rašky

Erstellt am: 01.09.2012 16:04 / mt

Dnes se ve Franštátě pod Radhoštěm poprvé uskutečnil památeční závod k poctě nejznámějšího československého skokana na lyžích a také jediného českého olympijského vítěze v této disciplíně Jiřího Rašky.

1. ročník Memoriálu Jiřího Rašky na můstku HS 106 v letním skoku na lyžích se konal nejen v kategorii mužů, ale i žen.

Založením závodu v jeho rodném městě Frenštátě pod Radhoštěm, na můstku, kde byla poprvé na světě položena umělá hmota, a kde se v roce 1973 konal první závod letního Grand Prix tak bude uctěna jeho památka.

Kromě samotného závodu bude Jiřímu Raškovi vzána čest i přejmenováním skokanského areálu na Horečkách na Areál Jiřího Rašky.

I když počasí zrovna nepřálo a chvílemi mrholilo, nakonec se závod povedl. Vítězem v kategorii mužů se stal Lukáš Hlava 94.5m a 96.5m (230 b.), druhý Roman Koudelka 96 a 93.5 m (227 b.) a na třetím místě se umístil Tonda Hájek se dvěma vyrovnanými skoky 95 a 95 m (226.5 b.).

V kategorii žen to byly Doležalová 87 a 83.5 m (183 .b), druhá Pustková 82 a 82 m (169 b.) a třetí skončila norská závodnice Enger Gyda. Indráčková si doskočila pro čtvrté místo.

Zítra se všichni přesunou na Mezinárodní mistrovství České republiky do polské Wisly, kde se bude skákat na můstku HS 134.