Japonsko vítězí v prvním závodu smíšených družstev

Erstellt am: 15.08.2012 08:45 / mt

Japonci zvítětili v premiérovém závodu smíšených družstev. Čtyři atleti z "Air Nippon" vyhráli v Courchevelu nad Němci a Rakušany nový formát soutěže, kde v družstvu závodí dvě ženy a dva muži. Po jejich výkonu v tréninkovém kole to nebylo velké překvapení.

A i když se tento event pořádal poprvé, je jasné, že to byl dobrý tah. První tři dělilo od vítězství pouhých 2.4 body.  Na můstku panovalo absolutní vzrušení.

Japonský tým ve složení Sara Takanashi, Yuki Ito, Noriaki Kasai a Yuta Watase dosáhli celkově na 930.8 bodů. Němci Katharina Althaus, Ulrike Graessler, Andreas Wank a Pascal Bodmer skončili pouhý 1.9 bodu za nimi. Především Wanko skočil velmi dobrý výsledek a i Bodmer ukázal, že se s ním má počítat v zimě.

Yuki Ito, Sara Takanashi, Noriaki Kasai

"Byl to zvláštní závod, ale byla to legrace. I když je to týmový závod, v podstatě skáče každý sám za sebe. Z mého pohledu je to opravdu zajímavý formát soutěže,“ řekl Bodmer. Jeho týmový kolega si myslí, že je to "cool". "Jsme kamarádi a trénujeme společně, a teď můžeme i společně závodit."

Kasai vyhrál, ale není úplně šťastný

Pascal Bodmer, Andreas Wank, Ulrike Graessler, Katharina Althaus

"Jsem velmi šťastný, že jsme vyhráli, je to nádherný pocit stát na stupních vítězů v prvním závodě smíšených družstev", řekl Takanashi. A Kasai souhlasild: "Je výborné být vítězem prvního nového závodu, ale jinak nejsem moc spokojený, protože moje skoky nebyly tak dobré."

Japonci mají nejlepší mix

David Zauner  byl nejslabším článkem rakouského týmu.  Ženy Jacqueline Seifriedsberger a světová šampiónka Daniela Iraschko předvedly skvělou práci. Také Michael Haybock předvedl přesvědčivý výkon, ze kterého bylo nakonec 928.4 body, co víc si přát?

Výsledky Sary Takanashi »

Japonský tým má výborný generační mix. 25 let rozdílu mezi Takanashi (15 let) a Kasaiem (40 let). Šílené. Staré přísloví říká: Není mladých a starých atletů, jsou pouze dobří a špatní atleti. Japonci jsou toho bezesporu důkazem.

Norové v čele s výborným Tomeme Hildem skončili na čtvrté příčce. Line Jahr a Anette Sagen tak dobré výsledky dnes neměli. USA byli na pátém místě hlavně díky skoku Jessici Jerome .

Dva týmy ve finále na osmém místě

Nevšední je také fakt, že o osmou příčku se po prvním kole nakonec dělili Itálie a Slovinsko. Toto dokazuje, jak těsná je tato forma soutěže. Hlavně Evelyn Insam a Sebastian Colloredo předvedli dobré skoky a nakonec tak Italové skončili šestí. Na medaili chtějí dosáhnout při svém domácím závodu MS ve Val di Fiemme.

Slovinci skončili devátí. Až za Francií a Švýcarskem. Je jisté, že závodníci si při této soutěži užili dost legrace. Ale nebylo to jen o legraci: "Zkušenosti z Courchevelu a Hinterzartenu jsou důležité pro každého, kdo se chce zúčastnit MS ve Val di Fiemme 2013 ", řekl německý hlavní kouč Werner Schuster. A brzy to bude i o medailíc při SP.

Rusko, Česká republika, Finsko a Kanada (Matthew Rowley byl diskvalifikován) se do finále nekvalifikovali.

Závody pokračují v Courchevelu dnes individuálním závodem mužů i žen.