COC-M: Peter Prevc doma vítězí

Erstellt am: 08.07.2012 22:09 / mt

Kontinentální pohár skončil vítězně pro hostující tým. Náš Jan Matura obsadil výborné druhé místo.

Místní hero Peter Prevc, který závodí za ski klub Kranj, slaví vítězství na domácí půdě se 115 m a 106 m a celkovým součtem 264.3 body a navzdory svému zranění ramenE tak potvrzuje svojí skvělou formu. "Dnes jsem měl štěstí a jsem se svým výsledkem opravdu spokojený," řekl po závodech.

Výsledky Petera Prevce »

Náš český reprezentant Jan Matura ukázal ve druhém kole nejdelší skok 115 m, díky kterému se vyhoupl z desátého na celkové druhé místo s 261.6 body. "Dneska bylo potřeba k umístění na bedně hlavně štěstí. S novými kombinézami je to složité, protože látka se mění a musíte být opatrný."

Jaka Hvala, který se s Janem Maturou po prvním kole dělil o desáté místo, nakonec skončil třetí díky finálovému skoku 108 m a děkoval tak svému publiku za podporu. "Na kopci dnes byli lidé z fanklubu Ponikve a přinesli mi štěstí. Jsou to nejlepší fandové."

Po sobotní diskvalifikaci to šlo v dnes favoritovi Robertu Kranjecovi o poznání lépe. S druhým skokem 110 m se vítězi světového poháru v letech na lyžích podařilo vyhoupnout se z 28 místa na skvělé čtvrté místo a zkompletovat tak skvělý slovinský výsedek.

Také Němci bodovali. Jejich nejlepší skokan Danny Queck skončil pátý, Stephan Leyhe devátý a Daniel Wenig s Marinusem Krausem se podělili o jedenáctou příčku.

Lukas Mueller byl opět nejlepším Rakušanem a na šesté příčce přeskočil českého Borka Sedláka, který nakonec skončil sedmý, následován sobotním vítězem Andersem Jacobsenem.

S 224 body je po čtvrtém kole Anders Jacobsen leaderem celkového rankingu, následován  Lukasem Muellerem (191 body) a Janem Maturou (165 body).