Bardal je celkovým vítězem SP, Koch vyhrál poslední závod sezóny

Erstellt am: 19.03.2012 11:46 / mt

Bohužel, včerejší klimatické podmínky neumožnily, aby se uskutečnilo finálové kolo posledního závodu Světového poháru v Planici. Ale speciálně Martinu Kochovi to vůbec nevadilo. Rakouský letec vyhrál v prvním kole na plné čáře.

Anders Bardal

Sledujete nejlepší skoky z Planice »

Bylo to opravdu zasloužené vítězství. Koch předvedl v nelehkých podmínkách skok o délce 222.5 metru a s 242.5 body porazil druhého Simona Ammanna (225.6 body), pro kterého byl závěr sezóny také velmi úspěšný.

Robert Kranjec

Třetí místo obsadil domácí Robert Kranjec (223.8 body), který vyhrál nejen Mistrovství světa, ale i Světový pohár v letech na lyžích. S 365 body zvítězil právě nad Martinem Kochem (303 body), takže oba nejlepší letci se na konci sezóny podělili o vítězství.

Martin Koch, Robert Kranjec, Simon Ammann

Bardal získal důležité body

Boj o celkové vítězství Světového poháru byl již před tímto víkendem u konce. 31 skokanů - Slovinsko mohlo bojovat se čtyřmi skokany, i když nejsou v Top 30. Takže Anders Bardal potřeboval porazit pouze jednoho, aby získal bod, který potřeboval. Bardalovi se skok moc nevydařil a skončil se 177 metry na 23. pozici.

Nebyl to pro něj dobrý závod, ale ani tak mu to nevadilo. Schlierenzauer také nevyhrál a nezískal tak potřebných 100 bodů, které by ho vrálili do hry. Bardal měl letos výbornou konstatní sezónu a tak jeho celkové vítězství bylo opravdu zasloužené. 29 letý Nor je třetím v řadě, který vyhrál Světový pohár - 1987 to byl Vegard Opaas a 1994 Espen Bredesen.

Freitag a Freund opět mezi nejlepšími

Schlierenzauer skončil čtvrtý před německými reprezentanty Richardem Freitagem a Severinem Freundem. Andreas Kofler (7.) ukázal, že umí i létat. Kromě Kranjece, i Jurij Tepes dosáhl skvělých výsledků - skončil osmý. Bjoern Einar Romoeren jako devátý dokázal, že Planica je prostě jeho můstek.

Video-Interview s FIS ředitelem závodu Walterem Hoferem (v němčině)

Znatelný úspěch byl i skok Wolfganga Loitzla, který koncem sezóny opět pookřál a skončil na 14. místě. Thomas Morgenstern skončil 12. a tak měli Rakušani 5 reprezentantů v Top 15.

Ito titul nevyhrál

Bohužel našim reprezentantům se v nedělním závodě v Planici také moc nedařilo, i když v týmovém závodě v sobotu si Lukáš Hlava vylepšil svůj rekord a dolétl na 214 metrů. Ani Poláci nebyli tentokrát v Top 10. Kamil Stoch byl 11. nedařilo se ani Daiki Itovi, který pomýšlel na celkovou výhru. Nakonec skončil šestnáctý.

Dlouhá sezóna skončila - hodně atletů bylo v očekávání. Další závod proběhne 20. července, kdy začíná první závod Summer Grand Prix v Szczyrku.