Rakušané dobili Planici

Erstellt am: 17.03.2012 21:40 / mt

Rakušané v posledním týmovém závodu sezóny opět potvrdili, že jsou nejlepší. Ve složení Morgenstern, Kofler, Schlierenzauer a Koch dobili Planici.

Sledujte nejlepší skoky z Planice »

Rakušané slaví čisté vítězství za výborných podmínek a neuvěřitelné atmosféry na velkém můstku v Planici. Bylo zcela zřejmé, že si sportovci dnešní den před rozvášněným davem fanoušků za letních teplot opravdu užili.

Čisté vítězství

Také Gregor Schlierenzauer se po tom, co ukázal dva skvělé skoky, konečně usmíval. A protože i zbytek rakouského týmu byl ve formě, doletěli si pro konečných 1619.3 body.

Můstek v Planici »

bylo to opravdu jasné vítězství. Druzí Norové na ně ztratili skoro 80 bodů a vybojovali pro seveřany 1543.7 body. Německo skončilo na třetím místě s 1522.2 body a na čtvrtém místě skončili domácí Slovinci se součtem 1510.3 body. Robert Kranjec ukázal nejdelší skok celého závodu a doletěl na neuvěřitelných 231 metrů, ale ani tak to dnes Slovincům na medaili nestačilo.

Dnešní závod je obrazem celé sezóny

Dnešní závod je obrazem letošní sezóny. Rakousko, Norsko, Německo a Slovinsko - toto je i ranking v národním žebříčku. Polsko skončilo páté, následováno Japonci, Českou republikou a Ruskem.

Good bye, Matti!

Jako celou sezónu, ani dnes Finové neměli vysoké ambice v týmové soutěži. Nekvalifikovali se ani mezi osmičku nejlepších ve druhém kole. Byl to také poslední závod známého Mattiho Hautamaekiho, který si ve svých 31 letech dolétl na 176.5 metru. Jeho výkony v Planici bývaly i o 50 metrů lepší. Navzdory této nepovedené sezóně zůstane mezi nejlepšími atlety tohoto sportu.

Finále celé sezóny Světového poháru vyvrcholí zítra, tj. v neděli 18.3.2012 nejlepšími 30 skokany.