Rakušané mají opět zlato

Erstellt am: 03.03.2012 21:47 / mt

Z největšího na normální můstek: Toto je motto závodu družstev v Lahti. Po Mistrovství světa na největším můstku na světě ve Vikersundu, se dnes konala týmová soutěž v Lahti na normálním můstku, protože povětrnostní podmínky nedovolovaly soutěž uskoutečnit na mamutu.

"Musíte si znovu zvykat na menší můstek. Zkušební kolo nebylo nic moc, ale pak to opět začalo jít. Nebylo to vůbec špatné", řekl německý reprezentant Richard Freitag. Jeho týmový kolega Severin Freund souhlasil: "Vypadalo to z výšky opravdu malé, ale po prvním skoku byl Vikersund zapomenut."

Rakušani opět nejlepší - Freitag a Freund silní

Vítězství patří opět Rakousku - jedno jestli na malém či velkém můstku. Před týdnem vyhrálli zlato ve Vikersundu a dnes potvrdili formu na HS 97. Bylo to jasné vítězství pro Thomase Morgensterna, Gregora Schlierenzauera, Martina Kocha a Andrease Koflera, první vítězství po třech druhých místech ve Světovém poháru. S 892.1 akousko vyhrálo nad Německem stejně jako ve Vikersundu.

Nejlepší z Němců byl Richard Freitag, ale i Freund, Andreas Wank a Maximilian Mechler ukázali výbornou formu a jsou tak po velmi silném výkonu na druhém místě s 878.1 body.

Polsko: Comeback na stupně vítězů

Po nějaké odmlce polský tým opět na stupních vítězů a to se dvěma sedmnáctiletými mladíčky Klemensem Murankou a Aleksanderem Zniszcolem. Také Maciej Kot je pouze jednadvacetiletý. Kamil Stoch  byl tak veteránem týmu. Poláci skončili třetí se ztrátou pouze 0.6 bodu za Němci.

Tepes se postaral o rekord můstku

Slovinsko může za své páté místo děkovat hlavně Juriji Tepesovi. 23-letý závodník dolétl na 101 metrů a vylepšil tak rekord můstku Janne Ahonena o 2.5 metru.

Nominace 20- letého Ilmira Hazetdinova, který nikdy nezávodil ve Světovém poháru se ukázalo jako výborné řešení pro ruský tým. Trenéři Richard Schallert a Alexander Arefiev se rozhodli pro mladého talenta z Ufa a po jeho osmém místě v COC ve Wisle ho nasadili dneska v Lahti. Hazetdinov skočil velmi dobře a mohl by si tak zaslužit i další šanci v některém ze závodů. Rusko skončilo sedmé za Japonskem.

Normální můstek v Lahti »

Norové a hlavně jejich mladší sportovci mají s menšími můstky problém. Vegard Haukoe Sklett spadl při dopadu v prvním kole a ve druhém skočil pouze 85.5 m. Také Rune Velta nepředvedl svůj běžný výkon a Norové skončili těsně pod stupni vítězů, stejně jako ve Vikersundu.

Larinto je zpět - Finsko osmé

Finové před domácím publikem neukázali žádné zázraky, ale soutěž pro ně nakonec dopadla docela dobře. Pozitivní byl hlavně comeback Ville Larinta, který se vrátil do Světového poháru po dvou závažných zraněních kolene. Jeho skoky sice nebyly z nejlepších, ale je zpět a to je pro Finsko důležité. Domácí skončili nakonec osmí, což je ale trochu zklamání.

Mladý tým Estonska se přijel spíše učit a skončil desátý. Naši reprezentanti se překvapivě nekvalifikovali do druhého kola. I když tam byla jen známá jména. Roman Koudelka byl jediný, ketrý ukázal výborné skoky. Vypadalo to, že se Češi nedokázali včas přeorientovat po minulém týdnu v Norsku na menší můstek.