Rakušani si doletěli pro zlato

Erstellt am: 28.02.2012 23:23 / mt

Rakousko vyhrálo zlatou medaili na Mistrovství světa ve Vikersundu. Martin Koch, Thomas Morgenstern, Gregor Schlierenzauer a Andreas Kofler vyhráli s celkovým počtem 1648,4 body. Je to jejich třetí vítězství v řadě pro závod družstev na MS v letech na lyžích.

Andreas Wank, Richard Freitag, Severin Freund, Max Mechler

Překvapivě Německo vyhrálo stříbrnou medaili se 1625,2 body. Andreas Wank, Richard Freitag, Maximilian Mechler a Severin Freund ukázali stabilní výkon, který byl korunován stříbrem těsně před Slovinci Po neuvěřitelném výkonu Roberta Kranjece v sobotním závodu jednotlivců si Slovinci v závodu družstev doletěli pro třetí místo a zakončili tak skvělý víkend na MS.

Jernej Damjan, Jurij Tepes, Robert Kranjec, Jure Sinkovec

Perfektní mistrovství pro Slovince

Kromě Kranjece, hlavně Jurij Tepes ukázal velmi dobrý výkon. Jernej Damjan zlepšil formu a Jure Sinkovec měl stabilní skoky a tak tým pod vedením hlavního trenéra Gorana Januse dosáhli na bronz se součtem 1580,4 body. Kdyby Peter Prevc nebyl zraněný, je možné, že by jejich výsledek byl ještě lepší. Ale i tak bylo MS ve Vikersundu pro Slovince perfektní.

Skvělá sezóna Richarda Freitaga »

"Ukázali jsme dobré skoky a pak Richie doletěl pro nový německý rekord. Nemohlo to být lepší. Myslím, že můžeme být velmi spokojení", řekl Andreas Wank.

Video-Interview s FIS ředitelem závodu Walterem Hoferem (v němčině)

Zklamání pro Nory

Pořadatelé a zároveň favorité z Norska skončili bohužel na na bramborové čtvrté příčce. S téměř 40 body zaostali za Slovinci a těsně tak minuli bronzovou medaili. Veterán Bjoern Einar Romoeren neměl svůj den a pro tým moc bodů nevybojoval. Rune Velta, který vyhrál v individuálním sobotním závodu stříbro ukázal nejdelší skok celého nedělního klání a doletěl až 243 metry. Anders Bardal neustám první skok, druhý už byl o mnoho lepší. Co se týká Anderse Fannemela, nečekaly se žádné zázraky, proto to stačilo až na čtvrté místo.

Vikersund - největsí můstek na světě »

Nakonec to byl závod s mírnými teplotami a zalitý sluncem. Také více než 20 000 diváků ve Vikersundu mělo možnost shlédnout skvělou podívanou. Freitag například vytvořil nový německý rekord 230 m, Daiki Ito doletěl až ke 240 m a vytvořil tak nejdelší skok pro Japonce v historii. Ale  zase tolik to neletělo Nipponovi a tak skončili nakonec pátí.

Výsledky Roberta Kranjjece »

česká republika skončila na šestém místě před Poláky. Finsko bylo osmé.

Evensen je stále držitelem rekordu - skok přes 250 m se nekonal

Dobrá zpráva pro Johana Remena Evensena: Nor, který několik dní před MS ukončil kariéru je tak stále držitelem světového rekordu na největším můstku na světě. Ž závodníků nedoletěl za hranici 246,5 metru. Jeho kolrga Anders Fannemel byl blízko, v sobotu doletěl na 244,5 metru.