Bardal první, Koudelka druhý

Erstellt am: 12.02.2012 19:12 / mt

Roman Koudelka ve Willingenu neskutečně zabodoval. Ve včerejším závodě týmů skončili sice Češi na šesté pozici, ale Roman Koudelka předvedl nejlepší skok závodu a byl tak pomyslně na prvním místě. Svou formu ale potvrdil i dnes, po prvním kole, kdy skočil 147,5 metru byl průběžně třetí. Ve finále si ale o jedno místo ještě polepšil a pro Českou republiku vybojoval stříbrnou medaili. V zimní sezóně 2011/2012 se jedná o první české umístění na stupních vítězů.

Skvělý víkend to byl ale hlavně pro Nory. Po včerejším vítězství v závodu týmů, Anders Bardal dnes vybojoval své letos již třetí vítězství ve Světovém poháru a v celkovém rankingu se dostal do vedení. To pro Nory znamená velikou šanci na výhru 100 000 Eur.

Bardal vedl již po prvním kole, kdy skočil o půl metru dál než Roman Koudelka, tedy 148 metru a získal tak 277.0 body. Roman si vybojoval 270,3 body. A po včerejším výkonu to byl dnes výsledek opravdu zasloužený.

Výborná sezóna Anderse Bardala »

Třetí místo patří Daiki Itovi, který v poslední době skáče neuvěřitelně vyrovnaně. A díky jeho týmovému kolegovi Taku Takeutchimu, který skončil na šestém místě před Slovincem Peterem Prevcem, se Japonsko posunulo v celkovém rankingu FIS Team Tour na druhé místo se 1478,5 body za Nory (1515,5 body).

Je to jen otázka času, kdy bude stát na stupních vítězů v SP právě Peter Prevc. Kamil Stoch skončil pátý, místní hero Richard Freitag byl osmý, Severin Freund pak desátý. S těmito výsledky jsou nyní Němci v TT se 1459,4 body na třetím místě před Rakušany (1459,0 body).

Rakušanům se tento víkend nedařilo

Rakušanům se tento víkend nedařilo. První porážka včera v závodu družstev a dnes se čtyři ze sedmi Rakušanů ani nekvalifikovali do druhého kola. Mezi nimi byl i Andy Kofler na 45. místě s pohuými 111 metry. Thomas Morgenstern byl 13., Gregor Schlierenzauer až 18.

Překvapivě nejlepším Rakušanem byl tentokrát Martin Koch, který si doskočil pro devátou příčku. Díky němu stále žije naděje o možném vítězství ve FIS TT. Počítají se pouze výsledky dvou nejlepších skokanů.

Anders Bardal nyní oblékl žlutý trikot vítěze. Nor, který byl již jedenáctkrát na stupních vítězů má nyní 1117 body. Od doby, co trénuje s koučem Alexem Stoecklem, jsou jeho výsledky neuvěřitelné. Schlierenzauer je nyní druhý s 1059 body, Kofler třetí (1049 body).