Ammann vyhrál kvalifikaci

Erstellt am: 10.02.2012 22:29 / mt

Simon Ammann je zpět! Švýcar ukázal výborný skok 142 m v kvalifikaci na nedělní závod jednotlivců ve Willlingenu. Čtyřnásobný olympijský vítěz vyhrál kvalifikaci se 136,6 body. Skvělý start do FIS Team Tour, která pokračuje v Klingenthalu a Oberstdorfu. Vítězný tým si odveze výhru ve výši 100 000 Euro.

Druhé místo patří Davidu Zaunerovi (133.3 body), který má můstek ve Willingenu opravdu rád. V roce 2010 zde skončil osmý. Také Zaunerův kolega Martin Koch ukázal přesvědčivý skok - 8. místo. Nejlepší Nor Rune Velta (127.1 body) byl třetí. Norský tým opět ukázal skvělou formu. Skokani pod vedením Alexe Stoeckla skončili dále na devátém a  jedenáctém místě.

Dimitri Vassiliev

Velmi silný Vassiliev

Toto platí i pro Dimitri Vassilieva, kterému se trénink tento týden vyplatil. Vassiliev skončil čtvrtý před Polákem Piotrem Zylou a Japoncem Taku Takeuchim. Peter Prevc, nejlepší ze Slovinců byl 8.

Freitag a jeho skvělý skok

Richard Freitag, i když byl předkvalifikovaný, předvedl dlouhý skok 149 metrů. To bylo o sedm metrů dál než Ammann, ale díky přednímu větru mu byly sraženy body.

Výsledky Richarda Freitaga »

Také dobrý výsledek: Robert Kranjec (136.5 m), Andreas Kofler a Daiki Ito (oba 135 m). Anders Bardal v kvalifikaci nenastoupil. Gregor Schlierenzauer ve Willingenu ještě není, začne skákat až zítra. Rakušan si dává delší pauzu, jeho strategie zatím funguje, což dokázal v Predazzu, když vynechal závod v Sapporu.

Místní hero se nekvalifikoval

Francouzský tým v tomto závodu nenastoupí. Snaží se dostat do formy na zlatý hřeb sezóny - Mistrovství světa v letech na lyžích ve Vikersundu. Stephan Leyhe, místní hero z Willingenu, který byl osloven v pátek ráno, aby nastoupil do soutěže na domácí půdě, se bohužel nekvalifikoval. Možnost nastoupit do nedělního závodu mu unikla o pouhé dva body. Nedělní závod jednotlivců začne v neděli 14.15 hod SEČ. Závod družstev bude v sobotu v 16.00 hod. SEČ.