Stoch vyhrál test pro další Mistrovství v Trentinu

Erstellt am: 05.02.2012 21:56 / mt

Před devíti lety vyhrál Adam Malysz zlatou medaili na Mistrovství světa v Predazzu. Dnes na tom samém místě vyhrál poslední test před příštím mistrovstvím další Polák Kamil Stoch.

Se skvělým skokem 131,5 ve finále se Stoch ve Val di Fiemme vyhoupl ze třetího na první místo. Slavil tak své páté vítězství ve Světovém poháru a s 258,5 body porazil Gregora Schlierenzauera, který dosáhl na 256,9 bodů, což je jen o 1.6 bodu méně.

Bardal opět na stupních vítězů

Opět Nor Anders Bardal a opět na stupních vítězů, s 248,6 body zentokrát na třetím místě. Po desáté v tuto zimu mezi Top 3. Skvělá sezóna pro 29 letého skokana.

Dva nejlepší němečtí skokani Richard Freitag a Severin Freund skončili na čtvrtém a pátém místě a potvrdili tak své místo ve světové špičce. Také Thomas Morgenstern měl skvělý závod, nakonec skončil šestý.

Jaký den pro Andrease Wanka

Andreas Wank po prvním kole neuvěřitelně v čele. Němec využil skvělých podmínek při doskoku, ale ve finále chtěl asi příliš moc. 23-letý Andreas skočil 122 metrů, ale neustál skok a přišel díky tomu o hodně bodů. Nakonec skončil devátý. Ale i tak: Byl to pro Wanka skvělý víkend, mohou za to dvě umístění v Top 10 v Predazzu. "Pro Andyho je to škoda, byl trochu moc agresivní. Ale bude mít i další šanci", řekl jeho kolega Freitag.

Výsledky Andrease Wanka »

Během prvního kola a přednímu větru několikrát jury posunula lavičku. Ale nic nepomohlo. Díky zadnímu větru mnoho závodníků nebylo schopných pořádného skoku. Simon Amman se díky tomu nekvalifikoval do finále, stejně tak Robert Kranjec, který tento víkend neskóroval. Dnes se hlavně díky nepříznivým podmínkám nedařilo ani našemu kvartetu. Z kvalifikace se sice probojovali všichni čtyři, ale Jakub Janda skončil před finále. Nakonec byl na 33. příčce. Jan Matura byl 28. a Lukáš Hlava 26. Nejlepší z Čechů Roman Koudelka si doskočil pro 13. místo.

Romoeren je zpátky

Bjoern Einar Romoeren předvedl po delší pauze skvělý comeback. V prvním kole hodně vytěžil díky dobrému větru, ale i ve finálě ukázal dobrý skok a skončil sedmý, následovaný Daiki Item, ketrý si doskočil pro osmémísto, i když v prvním kole byl až 23.

Výsledky Bjoerna-Einara Romoerena »

Sebastian Colloredo byl osamělým Italem ve finále a před očima Alberta Tomby, který je jedním z ambasadorů Mistrovství světa v kombinaci 2013, si doskočil pro 23. místo.

Schlierenzauer blízko Koflerovi

Čtyři z šesti japonských skokanů se nekvalifikovali do závodu. trenéři Tomoharu Yokokawa a Masahiko Harada měli určitě jiné představy. Také tři z pěti Italů jsou out - je zde ale dostatek času na zlepšení pro MS v příštím roce.

Můstek v Predazzu »

V celkovém hodnocení SP se Schlierenzauer neustále přibližuje svému kolegovi Andreasi Koflerovi. Kofler má 1049 body, Schlierenzauer 1046! "Bylo to tu pro mě těžké. Ve Světovém poháru i za malou chybu platíte, ale také se z toho poučíte a proto jsem stále optimistický i pro další závody", uvedl Kofler, který dnes skončil na 14. příčce.