Robert Kranjec vítězem prvního závodu

Erstellt am: 15.01.2012 19:33 / mt

Po všech díky větru a snězění zrušených závodech v pátek a v soboru byla dnes na pořadu neuvěřitelná podívaná. Robert Kranjec byl zářivým vítězem prvního závodu v letech na rakouské půdě. Nejlepší z našich Jakub Janda skončil 19.

Kranjec vyhrál první jednokolový závod dne se skokem 206 metrů (212,5 body). Thomas Morgenstern byl druhý (206.8) a Anders Bardal z Norska skončil s 201,6 body na třetí příčce.

Nejdelší skok předved Ito, Rakušané neměli svůj den

Daiki Ito z Japonska ukázal, že je ve skvělé formě a dokázal to nejdelším skokem dne 212 metru. Bohužel díky nepovedenému doskoku to na stupně vítězů nestačilo a Ito tak nakonec vybojoval bramborovou medaily.

Rakušanům se vstup do letecké části sezóny před naplněnou arénou moc nevyvedl. Místní hrdina skočil pohých 132,5 metru a Andreas Kofler bojoval se skokem v tréninkovém kole. Bylo pro něj těžkým úkolem se probojovat do Top 10. Za nepříznivých podmínek skákal i vedoucí závodník Světového poháru Gregor Schlierenzauer. Jediný, kdo vykouzlil úsměv na tváři Alexandera Pointera byl Thomas Morgenstern s celkovým druhým místem.

Norové dokázali, že jsou národem letců

Po brzkém opuštění Turné čtyř můstsků,  se podle plánu Simon Ammann vrátil do Světového poháru, a i když čtyřnásobný olympijský vítěz nebyl se svým výkonem  187 metrů úplně spokojen, stačilo mu to na celkové 10. místo.

Norský tým ohromil svými čtyřmi závodníky v Top 10 a potvrdil tak, že Norsko je národem letců. Tři skoky o přesahující 200 m od Rune Velty, Vegarda Haukoena Skletta a týmového leadera Anderse Bardala byly ukázkou toho, že mohou Rakušanům ještě ukázat. Držitel rekordu Johan Remen Evensen ukázal, že se vrací do hry. Další z Norů - hrdina minulých let Bjoern Einar Romoeren dopoledne nezabodoval.

Pravidla pro lety se mění

Mezinárodní lyžařská federace se rozhodla změnit pravidla pro lety na lyžích. Závodníci již nebudou skákat dle rankingu ze skoků, ale z celkového hodnocení v letech. Podle tohoto pravidla se létá i v Bad Mitterndorfu.