Tři Rakušani v čele

Erstellt am: 31.12.2011 11:32 / mt

Neuvěřitené zahájení 60. závodu Turné 4 můstků. I počací se chovalo tak, jako by závodníky zkoušelo. Závod v Oberstdorfu trval 3,5 hodiny a byl zakončen skvělým finále. nakonec vyhrál Gregor Schlierenzauer a rakousko obsadilo stupně vítězů.

Schlierenzauer vyhrál svým dlouhým skokem ve finále 137,5."Jaký den to pro mě byl. Chtěl bych podělkovat rozhodčím za jejich rozhodnutí, a za to, že nám všem dali ještě jednu šanci. Nakonec to pro mě mělo šťastný konec a dalo mi to neuvěřitelnou sebedůvěru pro další závod", řekl vítěz.

S celkovým součtem 283.3 body se stal leaderem před druhým Andreasem Koflerem (265,2 body), který byl leaderem po prvním kole. Kofler měl fantastický skok v dobrých podmínkách a vypadalo to, že se dolů vznáší. Vedoucí závodník Světového poháru přerušil svůj skok a jen tak tak se vyhnul pádu. Díky tomu se nemohl stát vítězem, jeho kolega Schlierenzauer byl příliš dobrý.

I přesto má kofler stále šanci zvítězit v celkovém rankongu. 27 letý závodník je ve skvělé formě a ještě má 6 závodů na poražení Schlierenzauera. "Osobně jsem velmi spokojený. Pro rakousko to je výborný start v Turné 4 můstků, jsem velmi rád, že to klaplo i mně."

Martin Schmitt

Tři Rakušani ve vedení

S Thomasem Morgensternem, mají Rakušani další želízko v ohni na to, aby po čtvrté v řadě vyhráli Turné 4 můstků. Sportovec z Carinthii dosáhl na 264,3 body a skončil třetí. Bylo to jeho čtvrté umístění na stupních vítězů tuto sezónu. "Jsem se svým výkonem spokojený. Moje skoky jsou čím dál lepší, jsem rád, že se dnes skákalo čtyřikrát. Rád bych tímto poděkoval Organizačnímu výboru, protože to dnes nebylo jednoduché a oni odvedli kus práce."

Také Němci můžou dále snít o velkém vítězství, protože Severin Freund minul stupně vítězů jen o 0,9 bodu a stále má šanci na medailové umístění. Se Stephanem Hockem na osmém a Richardem Freitagem na desátém místě byli tři Němci v Top 10.

Skvělý den i pro Ita

Daiki Ito skončil na páté pozici a dosáhl tak nejlepšího výsledku pro Japonce. Anders Bardal, jeden z favoritů navítězství Turné, po svém skvělém výkonu v kvalifikaci bohužel ztratil po prvním kole 18 bodů na vedoucího Koflera skokem 120,5 m. Ale ve finále silný norský reprezentant ukázal svůj potenciál a vyhoupl se na šestou příčku. Silný Čech Roman Koudelka se umístil na 7. pozici a ukázal tak, že je jedním z nejlepších na světě.

Větrný den - velkolepý závod

Po větrném startu a hustém sněhopádu stála jury před nelehkým rozhodnutím. nakonec vyhlásila restart prvního kola a pokračovalo se až v 18.15 SEČ. V prvním kole, které se nakonec nepočítalo se favorité jako je Schlierenzauer a Freitag neprobojovali do druhého kola a tím pádem se jejich šance na vítězství rozplynula.

V době zrušení byl Ito se svým skokem 138 m a předním větrem v čele závodu. Restart byl podle všeho dobrým rozhodnutím, protože v 18.15 se podmínky zplepšily a bylo to více fair. Nejlepší skokani potvrdili formu a Ito se Slovincem Roberetem Kranjecem předvedli také dobrý skok. Slovinec ukázal svojí formu a před 20 500 diváky si skočil pro deváté místo.

Video-Interview s FIS race directorem Walterem Hoferem (v němčině)

Ammann už na celkové vítězství nedosáhne

Už je téměř jasné, že po závodě v Oberstdorfu Simon Amman Turné 4 můstků. Po svém nejlepším skoku v prvním kole, bohužel ve finále skočil jen 120 m a skončil tak 12 s 50 bodovou ztrátou na leadera celkového rankingu. Vítězství je pro Švýcary, kteří trpí chřipkou v nedohlednu.

Daleko horší je to ale pro Nora Toma Hildeho. Vítěz kvalifikace ukázal velmi dobrý skok, ale ve finále bohužel při doskoku spadl a nazazil hlavou do sněhu v rychlosti 120km/h. V současnou chvíli nikdo neví, jestli bude schopen nastoupit do závodu v Garmisch-Partenkirchenu.

Špatný den pro Schmitta

Matti Hautamaeki dosáhl pro Finsko dobrého výsledku a skončil 14. S Anssi Koivurantem je to pro team pod vedením Pekka Niemelae další závodník ve finále. Bývalý kombiňák skončil 21.

Oberstdorf byl smutným dnem pro Martina Schmitta, který zde již třikrát vyhrál. Skončil 46., kdyř prohrál se svým kolegou Markusem Eisenbichlerem.

Také Bjoern Einar Romoeren a Johan Remen Evensen, skokančtí talenti z Norska nedosáhli na finále. Oba měli extrémně špatné podmínky. Jediným závodníkem, ketrému zadní vítr přinesl šťestí byl Martin Koch z Rakouska.

Winner from 2009 and record holder only spectators

Fanoušci také mohli vidět držitele rekordu Noriaki Kasaieho, který se účastnil po 21. je vítěze z roku 2009 Woflganga Loitzla z rakouska, ketrý skákal ve druhém kole.

Kofler zůstává v čele celkového rankingu (588 bodů). S více než 100 bodovým náskokem před Schlierenzauerem (476 b.) a Bardalem (430 b.). Morgenstern je čtvrtý následován Freitagem.