Kofler prošel testem na Turné 4 můstků

Erstellt am: 18.12.2011 18:36 / mt

Andreas Kofler vyhrál extrémě zajímavý závod v Engelbergu a prošel testem na Turné 4 můstků. Rakušané slaví již čtvrté vítězství tuto sezónu. Jsou v čele celkového hodnocení.

V tomto vyrovnaném finálovém závodě ukázali závodníci velmi dlouhé skoky, které ale končily nepovedenými doskoky do čerstvého sněhu. Tím pádem známky sudích dělaly rozdíly. Kofler vyhrál v součtu 264,7 bodů před Polákem Kamilem Stochem (260,8 bodů), který se vyhoupl z devátého na druhé místo. Andreas Bardal, vítěz včerejšího závodu, skončil třetí pouze se ztrátou 0,3 body na Stocha.

Andreas Kofler v Síni slávy FIS Skijumpingin' »

Po prvním kole nebyl ani bod rozdílu mezi Koflerem, Richardem Freitagem a Thomasem Morgensternem. Byl rozdíl pouhých 7 bodů mezi prvními sedmi závodníky. Organizátoři Turné 4 můstků musí být se současnou vyrovnanou situací spokojeni. Budou to výborné závody.

Respekt pro Schlierenzauera

Velký respekt pro výkon Gregora Schlierenzauera. Den po jeho pádu se opět ukázal na můstku a ukázal dobrý výkon. Navzdory bolesti skončil čtvrtý a nabral na vnitřní sílu na Turné 4 můstků. 21 letý skokan bude mít teď pár dní přes Vánoce na zotavenou, aby byl do Oberstdorfu fit.

Můstek Groß-Titlis-v Engelbergu »

Morgenstern skončil 5., následován Freitagem a druhým nejlepším Norem Vegardem-Haukoem Sklettem, který dosáhl sedmou příčkou svého největšího úspěchu. Martin Koch byl osmý před místním hrdinou Simonem Ammannem, jediným Švýcarem v soutěži. Roman Koudelka  the only Swiss in the competition. Roman Koudelka z Česko republiky opět dosáhl TOP 10. Robert Kranjec se umístil jako nejlepší Slovinec na 11. místě.

Finové mají pozitivní směr

Finský team má pozitivní směr po finálním testu na Turné 4 můstků. The Finnish team  tři z nich mohou dosáhnout na body, Anssi Koivuranta mohl dosáhnout i lepšího výsledku, po prvním kole byl 5., ve finále se propadl na 12. příčku. Mezi prvními dvanácti se dnes umístilo 8 různých národností.

Norové mohou přes Vánoce relaxovat

Norský team může přes Vánoce klidně relaxovat. S Tomem Hildem (13.) mají dalšího závodníka mezi nejlepšími. Také Němci mohou být v klidu, mezi Freitagem mají Maximiliana Mechlera (15.) a Severina Freunda (16.) a oba ukazují stabilní výsledky. Stephan Hocke také zabodoval, skončil 18.

Engelberg byl nezdarem pro Rusy, kteří v nedělním závodu nebodovali, také japonský team  není zrovna ve formě. Daiki Ito jako nejlepší z japonců skončil na 19. místě.

Kofler jasným leaderem

Také veteráni Michael Neumayer, Bjoern Einar Romoeren and Dimitri Vassiliev nemohli v dnešním závodě skórovat. Je tu nový mladý vítr Světového poháru...

Video-Interview: Denis Kornilov »

Kofler začně Turné 4 můstků jako leade Světového poháru. zatím má 508 bodů. bardal je na druhém místě s 390.