Bardal vyhrál, Schlierenzauer spadl

Erstellt am: 17.12.2011 20:19 / mt

Anders Bardal je na tuto sezónu na vrcholu. Po druhém místě v Lillehammmeru a po třetím místě v Harrachově dnes skončil na samém vrcholu pódia. Nor slaví, po triumfu v Zakopanem v lednu 2008, v Engelbergu své druhé vítězství ve Světovém poháru.

Se svým skokem 133 m se 29 letý seveřan posunul ze druhého místa v prvním kola na první ve finále. Gregor Schlierenzauer, leader prvního kola ve finále spadl a skončil nakonec jedenáctý. Bardal poděkoval organizátorům zajejich snahu zajistit fair play podmínky pro všechny skokany. "Organizátoři odvedli kus práce a udrželi stopu čistou. Já mám osobně tyto podmínky rád, absolutně mi vyhovovaly. Dnešní vítězství znamená, že moje letní příprava byla efektivní, a že Alexander Stoeckl a celý tým jsou na správné cestě. Díky dobrým výsledkům celého týmu panuje velmi pozitivní atmosféra. Vím, že vítěz Engelbergu bývá většinou i favoritem pro turné 4 můstků, ale já jsem teď momentálně rád za stabilní skoky a dobré výsledky", řekl Nor.

Schlierenzauer je v nemocnici na pozorování

Po svém pádu byl Schlierenzauer schopen chůze a bez pomoci odešel z doskočiště, ale i tak byl 21 letý Rakušan převezen do nemocnice na pozorování.

S 266.2 body překvapivě vyhrál Bardal nad silným Martinem Kochem (258.1 bodů) a nad Thomasem Morgensternem. Koch je již čtvrtým Rakošanem, který dosáhl tuto sezónu ve Světovém poháru na stupně vítězů. "Jako skokan na lyžích musíte být na padající sníh zvyklý. Neměl jsem žádný problém s nájezdem, ten byl připraven perfektně. Věděl jsem, že se poslední dny zlepšuji, ale netušil jsem, že bych dnes mohl dosáhnout na druhé místo. Jsem velmi šťastný a těším se na zítřejší závody, kde bych chtěl skočit tak dobře, jako dnes", uvedl Koch. Jeho týmový kolega Morgenstern dodal: "Vždycky se do Engelbergu těším, tento můstek mi sedí. Dnes to byl náročný závod, ale pro náš tým skončil šťastně. Můj první skok nebyl nic moc, neměl jsem potřebnou výšku a vítr zespodu lyže. Ten druhý byl bezesporu lepší, takže jsem s výsledkem docela spokojený. Zítra bych chtěl eliminovat chyby, které jsem dneska udělal."

Hilde završil velmi dobré výsledky pro Nory

Výborné výsledky pro rakouský tým byly zakončeny Andreasem Koflerem na čtvrtém místě, následoval ho Němec Severin Freund na pátém. Tom Hilde skončil šestý a prokázal tím dobrou formu z tréniku Norů.

Roman Koudelka, český závodník, který spadl minulý týden v Harrachově skončil na sedmé pozici a dosáhl tak opět výsledků Top 10. A to je pár dní po tom, co ho pustili z nemocnice. Je to bojovník. Jurij Tepes dosáhl svého nejlepšího umístění v sezóně - skončil osmý. Slovinský team má vždycky závodníka, který se probojuje do první desítky - respekt.

Výsledky Jurij Tepes »

Také Simon Ammann skončil v Top 10. Jeho výkon není na ještě na stupně vítězů, ale je čím dál stabilnější. Je možné, že Švýcar bude ve velmi dobré kondici na turné 4 můstků. Denis Kornilov byl s desátým místem spokojený.

Mohutné sněžení posunulo německou hvězdu Richarda Freitaga na 17. příčku. Jeho týmový kolega Stephan Hocke na svém prvním závodě tuto zimu skončil na dobré 19. pozici. Japonci a Finové neměli v Engelbergu svůj den. Junshiro Kobayashi byl na 22. místě nejlepší z Japonska a Janne Happonen byl na 27. místě jediný Fin, který v soutěži bodoval.

Nejznámější jména nebyla ve finále

Některé slavná jména se ve Švýcarsku do zasněženého finále neprobojovala. Bjoern Einar Romoeren, Matti Hautamaeki, Daiki Ito, Michael Neumayer, Peter Prevc, Stefan Hula, Andrea Morassi, David Zauner, téměř žádný team neprošel bez problémů. Toto také ukazuje, jak vyrovnané je to ve světě nejlepších skokanů na lyžích.

Kofler stále vévodí se svými 408 body Světovému poháru, Bardal je na druhém místě s počtem 330 bodů. Schlierenzauer je třetí, následuje ho Freitag.