U polárního kruhu vládla Hendricksonová, Pustková skončila 29.

Erstellt am: 03.12.2011 20:53 / mt

První závod Světového poháru skokanek na lyžích ovládla teprve sedmnáctiletá Američanka Satan Hendricksonová, která předvedla dva nejdelší skoky dne 100,5 a 95,5 metrů a závod opanovala s téměř třicetibodovým náskokem. Z českého dua závodnic Vladěna Pustková – Lucie Míková postoupila do druhého kola pouze prvně jmenovaná, která nakonec obsadila 29. místo.

Vyhrála, co mohla. Sedmnáctiletá pohledná Američanka Satan Hendricksonová předvedla nejdelší skoky na středním můstku HS100 v Lillehammeru v pátečních večerních trénincích, sobotním zkušebním skoku i během obou kol hlavního boje o body.

První vítězkou ženského SP se tak stala naprosto po zásluze. Skoky dlouhými 100,5 a 95,5 metrů obsadili své soupeřky do role komparsu. Druhá Francouzka Coline Kartelová ztratila na Hendricksonovou téměř 30 bodů, třetí Němka Melanie Faisstová byla o další dva body zpět.

Závod se úplně nevydařil českým reprezentantkám. Devatenáctiletá Vladěna Pustková obsadil v součtu obou kol 29. místo, o tři roky mladší kolegyně Lucie Míková obsadila 37. pozici a do druhého kola nepostoupila.

Trenér ženské reprezentace: větrný závod se zajímavými zvraty byl pro nás lehké zklamání. Lucka pokazila skok a nepostoupila. Vlaďka ze zlepšila oproti tréninku, druhé kolo však taky pokazila.

Ženský SP, který čítá celkem 12 závodů, si nyní dá na více jak měsíc pauza, pokračovat bude až po novém roce 6. ledna 2012 v německém Schonachu.