Češi v Rasnově znovu na bodech, Sakala v TOP 15

Erstellt am: 01.09.2019 17:17 / ds

Druhý závod Kontinentálního poháru v rumunském Rasnově proběhl v neděli dopoledne a byť nebyl tak úspěšný, jako ten sobotní, opět se Češi ve výsledkové listině neztratili. Filip Sakala obsadil 14. místo, František Holík 27. pozici.

Sakala, jenž byl v sobotu pátý, se prezentoval v prvním kole skokem dlouhým 92 metrů, přičemž mu foukal silný vítr pod lyže. Silný vítr ostatně panoval po většinu závodu a pohyboval se v rozmezí 1 - 1,5 metru za sekundu. Se 14. místem po úvodním dějství mohl být český reprezentant spokojený a mohl útočit na zlepšení i ve finálové části závodu.

Ve druhém kole si Sakala sice skutečně polepšil, skočil totiž 94,5 metrů, ale byť jeho výkon byl v rámci druhého kola hodnocen jako jedenáctý, v konečném pořadí setrval na 14. pozici.

František Holík atakoval po prvním kole první dvacítku skokem dlouhým 91,5 metrů. Ve druhé části závodu si mírně pohoršil, když skočil v silnějším větru 88,5 metrů, což znamenalo propad na konečné 27. místo. Zopakoval tím svůj sobotní výsledek a znovu v této sezoně dokázal proniknout na body. Těch nasbíral už 38 a je na 47. místě průběžného hodnocení Kontinentálního poháru. Sakala je na výborném 17. místě.

Nedělní závod vyhrál opět Slovinec Rok Justin, jenž předvedl skoky dlouhé 94,5 a 97 metrů. Druhého Nora Andrease Buskuma porazil o 7,2 bodů. Třetí skončil další Nor Joakim Aune.