Polášek urval elitní desítku. V Hakubě bodoval i Kožíšek

Erstellt am: 23.08.2019 15:31 / ds

Česká reprezentace se vydala po závodech Grand Prix v Polsku do Japonska. Na velkém můstku v Hakubě se k dvojici závodů vypravilo trio Viktor Polášek, Čestmír Kožíšek a Vojtěch Štursa. Prvně jmenovaný se v pátek během prvního vystoupení blýskl skvělým 10. místem.

Páteční závod se skákal za poměrně stabilního větru do zad, který jen výjimečně otočil směr a nabídl skokanům výhodu spodního větru pod lyže. Stabilní větrné podmínky si užili i Viktor Polášek s Čestmírem Kožíškem, kteří pronikli do druhého kola.

Naopak Vojtěch Štursa trochu na špatný vítr doplatil. Před jeho skokem v prvním kole mu fouklo silně do zad, což se projevilo zejména na délce jeho pokusu. Se 102,5 metry se do druhého kola nepodíval, a nepomohl mu ani přípočet 11,4 bodů větrné kompenzace.

Nejvíce se dařilo Poláškovi, který si vyskákal konečnou desátou příčku. V prvním kole sice skončil „jen“ 117 metrů, z čehož bylo 19. místo, ale v kole druhém si výrazně polepšil. Se 124 metry v parádním stylu se vyhoupl na zmíněnou desátou příčku a v rámci finálového kola byl dokonce šestý.

Na bodech skončil i Kožíšek, jenž obsadil velmi slušné 20. místo. Po prvním kole byl dokonce v první patnáctce po skoku dlouhém 122 metrů. Ve druhé části závodu přidal kratších 115 metrů, což mu nakonec přineslo propad pořadím.

Vítězem pátečního závodu se stala domácí hvězda Rjoju Kobajaši. Vítěz loňského Světového poháru či Turné čtyř můstků, předvedl skoky dlouhé 129 a 132,5 metrů. Druhý skončil Jukija Sato a třetí další Japonec Keiči Sato. Kompletní výsledky závodu naleznete zde.