Skvělý úspěch Karolíny Indráčkové. V letní Grand Prix ve Frenštátu skončila šestá, vyhrála Križnarová

Erstellt am: 19.08.2019 05:07 / ds

Na takový výsledek čekal český ženský skok dlouho. Ve finálovém závodu letní Grand Prix ve Frenštátu pod Radhoštěm obsadila Karolína Indráčková šesté místo, na které se posunula po osmé pozici z kola prvního. Ba co více, bodovat se podařilo i dalším čtyřem českým reprezentantkám – Ulrichové (mj. nejmladší závodnici celého startovního pole), Pešatové a Ptáčkové. Díky výbornému druhému kolu vyhrála Slovinka Nika Križnarová.

Na základě výborných výsledků v Kontinentálním poháru mohl český trenér Tomáš Vambera nasadit do sobotní kvalifikace hned pět svých svěřenkyň a ty se mu odměnili kompletním postupem do prvního kola. A také to bylo z českého pohledu výborné!

Jako první skákala Štěpánka Ptáčková, která předvedla skok na 81 metrů a stálo při ní štěstí, jelikož skončila přesně na 30. místě, znamenající postup do finále. Prošla do něj o devět desetin bodů. Povedený výkon ukázala také nejmladší závodnice celého startovního pole Klára Ulrichová, jenž o půl metru překonala devadesátimetrovou hranici a do finále šla z dobré dvaadvacáté pozice Z kvintetu českých skokanek neprošla do finále pouze Barbora Blažková. Sympatická závodnice skočila 65,5 metrů, obsadila devětatřicáté místo a následně se rozloučila s kariérou profesionální skokanky na lyžích. Báře tímto přejeme hodně štěstí v další životní etapě.

Postup do druhého kola zaznamenala také Zdeňka Pešatová, které k tomu stačil výkon těsně pod devadesátku (88,5 metrů) – 26. místo. Famózní výkon vytáhla poslední česká závodnice ve startovním poli Karolína Indráčková, jenž dolétla na 99 metrů, což byl vůbec pátý nejdelší skok celého prvního kola. Česká skokanka, která už má v letošní sezoně z letní Grand Prix sedm bodů, sice dostala horší stylové známky, ale figurovala na osmé pozici!

Nejlepší pozici do finále měla Juliane Seyfarthová z Německa, která získala 128,6 bodů (101,5 m) a vedla o čtyři body před Nikou Križnarovou ze Slovinska. O další dva body zpět byla další slovinská skokanka Urša Bogatajová.

Ve druhém kole skočila Štěpánka Ptáčková naprosto stejnou délku jako v kole prvním a obsadila konečné třicáté místo se ziskem jednoho bodu. O tři místa před ní se umístila Zdeňka Pešatová, jenž si sice ve finále o jedno místo pohoršila, ale i tak brala za sedmadvacátou pozici čtyři body. Umístění z prvního kola neudržela ani mladičká Klára Ulrichová, ale i tak je pro ní šestadvacátá příčka výborným výsledkem. Češkám se prostě ve Frenštátě pod Radhoštěm dařilo.

Čeští fanoušci navíc mohli vyhlížet Karolínu Indráčkovou, osmou z prvního kola. Po skoku Breclové na 101 metrů šel nájezd o okno dolů na jednadvacítku, před finálovou desítkou se snižovalo dokonce na devatenáctku. Z toho si ale vůbec nic nedělala právě Indráčková, jenž svůj skok vytáhla na 96 metrů a zařadila se na průběžné první místo. A mohla čekat, na co bude její výkon stačit.

Karolína pod sebe dokázala dostat Seifriedsbergerovou a poté i Pagnierovou, kterým se skok vůbec nepovedl. Česká reprezentantka nakonec obsadila fantastické šesté místo!

Třetí pozici udržela Bogatajová, naopak její reprezentační kolegyně Nika Križnarová hodila svým výkonem na 100,5 metrů rukavici pro Juliane Seyfarthovou. A ta jí zvednout nedokázala. Němka skočila o 6,5 metrů méně a skončila druhá, takže Križnarová slavila vítězství o 6,9 bodů! V konečném pořadí letní Grand Prix se navíc dotáhla na Saru Takanašiovou, která ve Frenštátě nestartovala.

Výsledky nedělního závodu najdete zde. Konečné pořadí seriálu Grand Prix můžete najít na tomto odkazu.