Kvintet Češek prošel na Grand Prix ve Frenštátě kvalifikací!

Erstellt am: 17.08.2019 18:50 / ds

Stoprocentní úspěšnost zaznamenaly české skokanky v kvalifikaci Grand Prix ve Frenštátě pod Radhoštěm. Závěrečný závod hlavního letního seriálu v ženské kategorii budou v neděli skákat Karolína Indráčková, Klára Ulrichová, Zdenka Pešatová, Štěpánka Ptáčková i Barbora Blažková.

Do kvalifikace závěrečného závodu Grand Prix v této sezoně nastoupilo celkem 46 skokanek a 40 z nich získalo právo startovat v nedělním hlavním závodě o body do konečného hodnocení soutěže.

České reprezentantky se do kvalifikace postavily v pěti a všechny zvládly postoupit do nedělního hlavního závodu.

Nejvíce se dařilo Karolíně Indráčkové, jež v této sezoně dosáhla už na 7 bodů v Grand Prix. Ve Frenštátě vybojovala postup ze 13. místa za skok dlouhý 90 metrů.

Pokud by se dnes udělovaly i body, pak by na nich skončily i další Češky. Na 20. příčku vystoupala patnáctiletá Klára Ulrichová za 87 metrů a na 22. pozici skončila Zdenka Pešatová s 91 metry. Ta ovšem skákala se silnou podporou větru pod lyže, za což měla vysoký odpočet bodů.

Ze 31. místa se kvalifikovala Štěpánka Ptáčková, která skočila 81 metrů a postup vybojovala i Barbora Blažková, které skok tolik nevyšel, ale úspěšná kvalifikace ano. Se 72,5 metry se umístila na 39. pozici.