Polášek dosáhl v Grand Prix na body, muži skákali i Kontinentální pohár

Erstellt am: 11.08.2019 07:58 / ds

Sobotní program na skokanských můstcích pustil do bojů také mužské skokany a čeští závodníci se ve výsledkových listinách neztratili. Na Grand Prix v Courchevelu se Viktor Polášek dostal na body. Bodovat se podařilo také na Kontinentálním poháru ve Wisle.

Ve francouzském Courchevelu se napřed skákala kvalifikace, do níž nastoupil vedle Poláška také Roman Koudelka. České dvojici se povedlo projít do hlavního závodu a zajistit si šanci bojovat o body do hodnocení Grand Prix.

Toho nakonec využil pouze Polášek. V prvním kole závodu skočil 125,5 metrů a postoupil do elitní třicítky, jež se dostala do druhého kola. Naopak Koudelka se 120,5 metry skončil druhý pod čarou a do druhého kola se neprobojoval. Obsadil konečné 32. místo.

Ve finálovém dějství závodu v Courchevelu si Polášek metrově polepšil a skočil 130 metrů rovných. To nakonec stačilo na 24. místo a dalších 7 bodů do Grand Prix, v jejímž průběžném pořadí je český reprezentant na 15. místě.

Závod vyhrál mladý Slovinec Timi Zajc před Norem Robertem Johanssonem a Japoncem Naoki Nakamurou. Kompletní výsledky sobotního závodu naleznete zde.

Svůj první závod ze dvou mají za sebou také účastníci Kontinentálního poháru v polské Wisle, kde se z vítězství radoval Klemens Muranka před Andrzejem Stekalou a Němcem Philippem Raimundem.

Čeští skokani se prokousali na bodované pozice. Čestmír Kožíšek skočil 121,5 a 120 metrů, čímž si zajistil slušné 15. místo. Filip Sakala obsadil konečné 29. místo (118,5m a 116,5m).

Kompletní výsledky sobotního závodu ve Wisle naleznete zde.