Zdravotním problémům navzdory! Polášek si v Hinterzartenu vylepšil osobní maximum

Erstellt am: 28.07.2019 09:00 / ds

Fantastický závod má za sebou Viktor Polášek. Český skokan na lyžích potvrdil svou výtečnou formu na začátku letní sezony a v německém Hinterzartenu vystoupal na sedmé místo. Na body vystoupal také Vojtěch Štursa, který obsadil 22. příčku.

Dvaadvacetiletý Polášek měl v sobotu napilno. Napřed se představil v týmovém závodě, ve kterém smíšenému družstvu pomohl k vybojování sedmého místa. V podvečerních hodinách pak sám při individuálním závodě rovněž vybojoval sedmou pozici. Vylepšil tím své osobní maximum v rámci letního či zimního Světového poháru.

Víkend v Hinterzartenu přitom rozhodně nebyl ideální. Poláška sužovaly zdravotní problémy. „Dva závod v jeden den nebyly problém. Jsou to skoky na lyžích. Celý víkend jsem ale byl nemocný, to mě limitovalo,“ přiznal Polášek.

V hlavním závodě letní Grand Prix na středním můstku ovšem nechal své trable někde v šatně a na můstku řádil. V prvním kole skočil 103,5 metrů a byl dokonce na pátém místě! V kole druhém mu skok tolik nevyšel, bylo z toho 94,5 metrů, ale český reprezentant měl smůlu na podmínky, když mu fouklo do zad a metrově se mu nevyvedlo skok natáhnout.

„Papírově to byl zatím můj nejlepší výsledek mezi muži. Sedmé místo je pro mě vynikající. Od začátku přípravy všechno klape, závody se daří a posouvám se dál,“ radoval se Polášek.

Po 18. místu z Wisly, kde Grand Prix odstartovala, si výrazně vylepšil i své postavení v hodnocení sezony. V něm vystoupal na 10. místo.

Na body dosáhl v Hinterzartenu také Vojtěch Štursa, jenž se 101 metry byl po prvním kole dokonce na fantastickém 14. místě. Druhé kolo mu už tolik nevyšlo, přesto skočil více než solidních 95,5 metrů a zařadil se na konečné 22. místo. Roman Koudelka se naopak neprosadil a s 91,5 metry obsadil až 43. místo.

Kompletní výsledky závodu si můžete prohlédnout zde.