Rozhodovaly desetiny bodu. Polášek zdolal v Lomnici Koudelku, mezi ženami došlo k překvapení

Erstellt am: 15.06.2019 15:21 / ds

Letní sezona českých závodů byla oficiálně zahájena. Velkou cenu Lomnice nad Popelkou, která se konala v pátek večer, vyhrál poprvé v kariéře Viktor Polášek. Člen mužské reprezentace porazil jen těsně, o pouhých šest desetin bodu, českou jedničku Romana Koudelku a prokázal v úvodu sezony výtečnou formu.

Jednadvacetiletý Polášek se na středním můstku v Lomnici dostal v obou kolech do vzdálenosti 76 metrů. Oproti němu Koudelka zaostal v obou kolech o metr, což ho nakonec, i přes povedené stylové známky, odsoudilo k druhému místu.

Třetí příčku vybojoval v Lomnici Filip Sakala, který skočil dvakrát 74 metrů. Čtvrtý skončil Vojtěch Štursa. Ze závodu se kvůli zdravotním problémům omluvili Tomáš Vančura a Čestmír Kožíšek.

„Porazit Romana Koudelku na jeho domácím můstku není jednoduché , dnes to byl těsný boj,“ hodnotil svůj triumf Polášek.

„Letní závodní sezónu začínáme opět zde v Lomnici, a já bývám vždy trochu v očekávání: jak to dopadne, jak na tom budu a hlavně abych nezklamal tu spoustu diváků, kteří vždy přijdou. Vždyť se spoustou z nich se znám osobně,“ uvedl v pořadí druhý Koudelka.

Velká cena města Lomnice nad Popelkou letos napsala své 45. vydání. V minulé sezoně zvítězil na místním můstku suverénně Roman Koudelka, který porazil svého včerejšího přemožitele o 15,5 bodů. Letos však bylo vše jinak a triumfu mladého českého skokana přihlíželo okolo tisícovky diváků.

Viktor Polášek na startu nové letní sezony, která bude mít tradiční vrcholy na závodech Grand Prix, však prokázal, že si dovedl přenést skokanskou pohodu i z nejlepší sezony v zimním Světovém poháru. „V přípravě vidím oproti loňsku opět zlepšení, a proto se již těším na letní závody. Pokud to půjde takhle dál stoupajícím směrem, tak to bude velmi dobré,“ podotkl český reprezentant.

Česká reprezentace se nyní po soustředění v Rakousku představí 29. června v Rožnově a poté 30. června na Mistrovství ČR na středním můstku ve Frenštátu p. Radhoštěm. Poté už se budou skokani soustředit na letní Grand Prix.

Mezi ženami překvapivě vyhrála Ulrichová
Kromě mužské kategorie, v níž skákali také junioři a sdruženáři, se konal i závod žen. V něm českým reprezentantkám vyfoukla vítězství Klára Ulrichová, skokanka s ročníkem narození 2004. Svým triumfem navázala na loňský úspěch štěpánky Ptáčkové, které bylo v době vítězství pouhých 16 let.

Ulrichová za skoky dlouhé 66 a 67 metrů získala 207,1 bodů a druhou v pořadí Zdenu Pešatovou porazila o 7,1 bodu. Třetí příčku obsadila Karolína Indráčková, jež stejně jako Pešatová dokázala v minulé sezoně Světového poháru dosáhnout na body. Obhájkyně vítězství, Ptáčková, nestartovala.