Úspěch skokanek ve Světovém poháru! Na Holmenkollenu si Ptáčková s Indráčkovou vyskákaly kariérní maxima

Erstellt am: 10.03.2019 12:41 / ds

Individuální závod žen v norském Oslu vyhrála dvěma povedenými skoky Rakušanka Daniela Iraschková-Stolzová. Na slavném Holmenkollenu se výrazně dařilo i českým skokankám. Do druhého kola se dostaly Štěpánka Ptáčková a Karolína Indráčková, které si vyskákaly svá kariérní maxima za 25., respektive 27. místo.

Závod v Norsku provázel nepříjemný vítr, který se točil chvíli proti můstku a chvíli zpoza můstku. Zejména v prvním kole byly velké rozdíly v podmínkách a některým skokankám fouklo výrazně pod lyže, jiné kvůli silnějšímu zaďáku měly problémy skočit svůj standard.

Ze sobotní kvalifikace do závodu prošly všechny tři české reprezentantky a s výsledky mohou být relativně všechny spokojené. Zdenka Pešatová útočila na druhé kolo, ale skončila první pod čarou se ztrátou jen 7 desetin na postup. Právě ona odepisovala ohromné množství bodů za spodní vítr.

Svých nejlepších výsledků v kariéře však dosáhly Štěpánka Ptáčková s Karolínou Indráčkovou. Obě postoupily do druhého kola a vybojovaly body. V případě Ptáčkové to byly dokonce premiérové body ve Světovém poháru v životě.

Ptáčková sice figurovala po prvním kole, ve kterém skočila 92 metrů, na 29. místě, ale v kole druhém si výrazně polepšila. V silném větru pod lyže skočila 95 metrů a posunula se na 25. místo.

Indráčková v prvním kole navázala na vydařenou kvalifikaci, když předvedla 98 metrů a zaujala průběžné 22. místo. Ve druhém kole ale měla trochu smůlu na podmínky, lehce jí zafoukalo do zad a byl z toho nakonec nejhorší skok finálové části závodu za 76,5 metrů.

Pro vítězství si za skoky dlouhé 120 a 121 metrů doskákala Rakušanka Daniela Iraschková-Strolzová. Druhá skončila se ztrátou 14,7 bodů Němka Juliane Seyfarthová, její krajanka Katharina Althausová skončila třetí. Vedoucí žena Světového poháru, Maren Lundbyová, obsadila pátou příčku.

Kompletní výsledky závodu naleznete zde.