Kontinentální pohár: Aigner v Sapporu zkompletoval zlatý hattrick, Češi až ve třetí desítce

Erstellt am: 20.01.2019 13:49 / ds

Třetí ze závodů Kontinentálního poháru v Sapporu tentokrát podobnou radost jako v sobotu českým barvám nepřinesl. Tomáš Vančura tentokrát skončil dvaadvacátý, poprvé v sezoně ale bodoval Lukáš Hlava, jenž obsadil 26. místo. Zlatý hattrick na můstku Okurayama zkompletoval Clemens Aigner.

Výsledky po prvním kole přitom slibovaly o něco lepší umístění české dvojice. Tomáš Vančura ve svém prvním pokusu zaznamenal 129 metrů a zařadil se na šestnácté místo průběžného pořadí. Hlava skončil při slabším větru proti o dva metry méně a byl s těsným rozestupem za Vančurou dvaadvacátý.

Pro třetí vítězství v řadě a upevnění si pozice nejlepšího závodníka Kontinentálního poháru si vykročil už prvním skokem Rakušan Clemens Aigner. Pokusem do vzdálenosti 144 metrů porazil všechny soupeře doslova na hlavu a vybudoval si na čele obří náskok. O druhé místo se prali se ztrátou zhruba třinácti bodů na Aignera závodníci jako Žiga Jelar, Robin Pedersen nebo Moritz Bär.

Finálové kolo se českým reprezentantům nepovedlo zcela vůbec. Tomáš Vančura tentokrát ze stejného nájezdu skočil jen 119 metrů a poroučel se o šest míst dozadu. Lukáš Hlava měl dokonce lehký zadní vítr a za 113 metrů se propadl o čtyři příčky. I tak ale Češi mohou být se svým japonským výjezdem bodově určitě spokojeni.

Aignerovu cestu za třetím vítězstvím v dalekém Japonsku nikdo neohrozil ani v posledním kole celého víkendu. Aspirant na nominaci do rakouského týmu pro světový šampionát v Seefeldu skočil 138 metrů a s náskokem 32,6 bodu porazil druhého Nora Robina Pedersena, který se tak posunul za Aignera i v celkovém hodnocení seriálu. Stupně vítězů naopak neudržel Jelar, který druhý skok pokazil a na třetí místo se tak podobně jako v sobotu propracoval Němec Martin Hamann.

Další závody Kontinentálního poháru jsou na programu příští týden ve slovinské Planici.

Kontinentální pohár Sapporo, 3. závod: 1. Aigner (Rak.) 292,7, 2. Pedersen (Nor.) 260,1, 3. Hamann (Něm.) 255,3, 4. Jelar (Slovin.) 247,2, 5. Freund (Něm.) 244,6, 6. K. Sato (Jap.) 244,0,....22. VANČURA 218,7, 26. HLAVA (oba ČR) 212,1.

Průběžný stav Kontinentálního poháru: 1. Aigner (Rak.) 517, 2. Pedersen (Nor.) 437, 3. Lindvik (Nor.) 365, 4. Hoffmann (Něm.) 355, 5. Jelar (Slovin.) 340, 6. Paschke (Něm.) 317,.....29. VANČURA 102, 33. SAKALA 99, 52. KOŽÍŠEK 56, 80. HLAVA (všichni ČR) 5.

Výsledky nedělního závodu v Sapporu najdete zde.