Kontinentální pohár v Sapporu: Vančura po dvou letech na stupních vítězů! Blýskl se druhým místem

Erstellt am: 20.01.2019 13:46 / ds

Český skokan na lyžích Tomáš Vančura se blýskl ve druhém závodě Kontinentálního poháru v Sapporu. Díky brilantnímu druhému skoku totiž skončil na stříbrné pozici za vítězeným Rakušanem Clemensem Aignerem. Lukáš Hlava se do druhého kola nepodíval.

Vančura byl naposledy na stupních vítězů koncem ledna 2017, kdy vyhrál závod v Bischofshofenu. Po prvním kole sobotního klání byl ovšem až na páté pozici se ztrátou šesti bodů na vedoucího Slovince Andraže Pograjce. Pozdější vítěz Aigner byl dokonce až šestý se ztrátou bodu a půl na českého reprezentanta. Lukáš Hlava skočil pouze 117 metrů a vůbec se nedostal do bodované třicítky.

Ve druhém kole přidal Vančura 4,5 metru a pokusem dlouhým 135,5 metru zaútočil. Po svém skoku byl sice druhý za perfektním Aignerem, jenž dokázal triumfovat i v pátek, ale na této pozici již zůstal až do konce závodu. Pograjc naopak stejně jako včera neudržel nervy a propadl se na třetí pozici. Stupně vítězů pak za Aignerem a Vančurou zkompletoval po prvním kole druhý Němec Martin Hamann. Rakušan se zároveň posunul do čela seriálu.

„Dnes to bylo pro Toma zadostiučinění. Trápila ho vyhřezlá plotýnka a bolesti v kříži, po vynechání části přípravy se však opět dokázal vrátit ve velkém stylu. Výbornou práci odvedl kondiční trenér Lukáš Honzík, díky němuž Tomáš opět skáče. Je to pro český skok další dávka energie pro další práci,“ uvedl po perfektním závodě reprezentační trenér Jakub Jiroutek. Vančura po úspěchu Doležela ve FIS Cupu vybojoval pro českou reprezentaci druhé stupně vítězů v této sezoně.

Závěrečný ze tří závodů japonské série se uskuteční v neděli.

Výsledky závodu Kontinentálního poháru v Sapporu: 1. Aigner (Rak.) 249,4, 2. VANČURA (ČR) 247,2, 3. Hamann (Něm.) 246,6, 4. Takeuči (Jap.) 243,1, 5. Pograjc (Slovin.) 241,6, 6. Jelar (Slovin.) 240,9, ...35. HLAVA (ČR) 96,6.

Průběžný stav Kontinentálního poháru: 1. Aigner (Rak.) 413, 2. Lindvik (Nor.) 365, 3. Pedersen (Nor.) 357, 4. Hoffmann (Něm.) 329, 5. Jelar (Slovin.) 290, ....32. SAKALA 99, 34. VANČURA 93,  51. KOŽÍŠEK 56.