Životní závod v Klingenthalu! Sakala vybojoval v Kontinentálním poháru páté místo

Erstellt am: 06.01.2019 18:13 / ds

Náročná neděle plná skoků se dvěma ostrými závody přinesla Filipu Sakalovi životní úspěch. Dvaadvacetiletý český reprezentant v německém Klingenthalu poprvé v kariéře vybojoval v Kontinentálním poháru umístění v TOP 5. Sakala potvrdil, že německý můstek je jeho oblíbený a po 13. místě z prvního závodu si ve druhém, jednokolovém, vylepšil osobní maximum pátým místem. Foto: Skisprungschanzen.de

Původně se mělo v Klingenthalu skákat už v sobotu, ale kvůli počasí se nakonec musel první závod odložit na neděli. Na závodníky tak čekala trochu netradiční situace, kdy měli během jednoho odpoledne odskákat hned dva závody.

Mladý Sakala si s tím ale poradil fantasticky. A platilo u něho, že se každým dalším skokem výrazně zlepšoval.

V prvním závodě, který startoval ve 12 hodin, obsadil konečné třinácté místo a už to byl nejlepší výsledek v sezoně. Navíc prokázal nesmírné zlepšení, když po prvním kole, kdy skočil 118 metrů, figuroval až na 27. místě. Ve druhém kole ovšem skočil 122,5 metrů s téměř necitelným odpočtem za vítr pod lyže, což byl devátý nejlepší skok druhého dějství. A posunul se na 13. místo.

Jeho chvíle slávy ale měly teprve přijít. V Klingenthalu, kde už v únoru 2018 obsadil skvělé deváté místo, se od 14:30 konal druhý, tentokrát jednokolový závod. A v něm Sakala skokem dlouhým 127,5 metrů vybojoval své životní maximum, kterým bylo konečné páté místo. Odstup od stupňů vítězů přitom činil jen 6,4 bodů.

V Klingenthalu startovali také další Češi. Tomáš Vančura po 35. místě z prvního závodu dosáhl na své první body v této sezoně v rámci Kontinentálního poháru. Ve druhém závodě totiž obsadil skokem dlouhým 114,5 metrů konečné 27. místo. Vojtěch Štursa obsadil 49. a 36. místo.

Výsledky prvního závodu si můžete prohlédnout zde. Druhý závod, ve kterém Sakala obsadil páté místo, pak naleznete zde.